Zprávy ze sboru 15/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 15 (17. 4. 2016 - 23. 4. 2016)
Zprávy ze sboru 15/2016
 
1. Neděle 17. dubna je Třetí neděle po Velikonocích. Ráno v 8:30 budou bohoslužby v Betlémském kostele a v 10:00 budou rockové bohoslužby v sále Václava Pokorného na Opletalové. Odpoledne se konají bohoslužby v Rychmanově. Kázat bude sestra farářka.  
2. Tuto sobotu 16. dubna se koná pracovní brigáda na úklid Červeného kostela. Začínáme v 8 hodin.
3. V sobotu 16. dubna ve 14 hodin se v Blahoslavově domě koná rozloučení s bratrem farářem Janem Šimsou. Smuteční oznámení v příloze.
4. V neděli 17. dubna v 18 hodin se koná Hudební nešpor v Blahoslavově domě, při němž vystoupí Jiří Miroslav Procházka (zpěv) a Martin Jakubíček. Na programu jsou Biblické písně Antonína Dvořáka a varhanní improvizace. 
5. V následujícím týdnu bude obvyklý program pro děti, mládež i dospělé. 
6. Příští neděli 24. dubna budou při bohoslužbách v Červeném kostele pokřtěny dvě sestry a do sboru přijati dva bratři, kteří se účastnili kurzů Alfa a Beta.  Současně bude také sborová neděle se společným obědem a odpoledne ve 14 hodin začne beseda s bratrem Martinem Balcarem o práci Diakonie v uprchlických táborech v Jordánsku - viz pozvánka v příloze. Ochotné sestry prosíme, aby přinesly pečivo ke kávě a čaji.
7. Ke společnému obědu se, prosíme, hlaste co nejdříve v kanceláři sboru. 
8. Během dubna a května probíhá tradiční sbírka darů Jeronymovy jednoty, jejíž výtěžek slouží našim sborům při větších stavebních akcích. 
9. V neděli 1. května se opět konají Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž zazpívá Brněnský akademický sbor a biblické zamyšlení bude mít sestra farářka Olga Tydlitátová. Výtěžek bude věnován Handicap klubu Brno. Prosíme vás, abyste plakát, který najdete v příloze, rozeslali svým přátelům a známým, a pomohli nám tak s propagací této charitativní akce. 
10. V sobotu 28. května pořádá odbor křesťanské služby při sboru Brno II autobusový zájezd na Hodonínsko. Přihlášky v kanceláři sboru nebo na středeční kavárničce.
11. Již dopředu avizujeme seniorátní neděli pro všechny generace, která se bude konat v neděli 29. května ve sboru Brno II pod názvem Seniorátní souznění. Přednášejícím bude člen synodní rady Jiří Schneider.
12. Nabízíme poslední výtisky příručky Na každý den za sníženou cenu 30,- Kč.
13. Hledáme bratra, který by nám byl ochoten vypomoci při drobných opravách, které vyžadují práci ve výšce (ze žebříku). Prosíme, přihlaste se v kanceláři.  

RSS kanál

Syndikovat obsah