Zprávy ze sboru 5/2016

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č.5 (7.2.2016 - 13.2.2016)
Zprávy ze sboru 5/2016

1. Neděle 7. února je Druhá po Devítníku. Naším hostem na kazatelně bude sestra farářka Jana Hofmanová ze Šternberka, která je kandidátkou na místo druhé farářky našeho sboru. Bude kázat v obvyklou dobu v Betlémském i Červeném kostele a odpoledne v Rychmanově. Její volba je plánována při výročním sborovém shromáždění 13. března.
2. V následujícím týdnu bude obvyklý sborový program. V pondělí 8. února se koná schůze staršovstva. V kanceláři si můžete vyzvednout potvrzení o výši darů pro daňová přiznání za rok 2015.
3. Příští neděli 14. února je První postní a všechny vás zveme ke sborové neděli. Naším hostem bude bratr farář David Najbrt, jehož druhou profesí je práce zdravotního klauna, který bude také naším kazatelem v Červeném kostele (v Betlémském bude kázat bratr farář J. Vítek). Celocírkevní sbírka je určena na podporu církevního tisku. Po bohoslužbách vás zveme ke společnému obědu na faře a po něm bude následovat přednáška a beseda s ukázkami. Program bude vhodný i pro děti. K obědu se, prosíme, přihlaste včas v kanceláři (dospělí 70 Kč, děti 50 Kč). Ochotné sestry prosíme o pečivo ke kávě.
4. Vyšlo únorové číslo Setkávání, kde najdete úvodník bratra faráře Vítka a fotografie z vánočních slavností v našich sborech. Tématem biblické zoologie je tentokrát pes. Téma, o kterém se hovoří, je tentokrát věnováno domům z hlíny a otevřené zahradě. Rubrika cestování nás zavede na Orkneje. Povzbuzení do všedního dne je vybráno z kázání Josefa Závodského (1903-1976).
5. Mládež zveme na víkendový pobyt v Daňkovicích od pátku 19. února do neděle 21. února. Sraz v pátek v 16 hodin v hlavním vestibulu na nádraží. Na stravu vybíráme 200 Kč, ubytování a cestu hradí sbor.
6. V příloze najdete přihlášku na prázdninový pobyt na Blažkově, který se letos koná již od 16. do 23. července. Přihlášky v kanceláři nebo e-mailem.
7. Nabízíme filmový dokument Petra Barana Credo o instalace korouhví Karla Rechlíka v Červeném kostele s meditacemi Jiřího Grubera k jednotlivým obrazům. Film na DVD stojí 100 Kč.
8. Stále nabízíme Hesla Jednoty bratrské na rok 2016 za 40 Kč, Evangelický kalendář 2016 za 90,- Kč, Na každý den 2016 za 90,- Kč. V kanceláři je též možno si prohlédnout a do konce února objednat publikaci Oty Tučka Brněnské kostely z nakladatelství Ryšavý s mírnou slevou - za 330,- Kč.