Skautská neděle v Betlémském kostele - květen 2006

Ta letošní řádně překvapila. V Betlémském kostele tentokrát nezněly varhany, ale kytary, saxofon, flétny, klavír a bubny, které nejen doprovázely písně shromáždění, ale spolu se sborem skautů a pantomimou byly součástí muzikálu.

A právě prostřednictvím muzikálu a poutavého vyprávění bratra faráře Grubera jsme se seznámili s napínavým příběhem královny Ester, jejího chotě krále Achašveróše, podlého Hamana a spravedlivého Mordokaje. Zazněly krásné a upřímné modlitby skautů, atmosféra byla radostná a tvůrčí. Konečně se ukázalo, kolik mladých lidí umí výborně hrát na nějaký nástroj či zpívat, a když to dají dohromady a obětují trochu (hodně) času, dá se jejich výkon srovnat s výkonem profesionálů. Někdo celý projekt vymyslel, někdo proseděl plno hodin na zkouškách, jiní připravovali techniku, postarali se o rozmnožení a projekci textů písní na plátno. Někdo četl z Písma a modlil se, někdo se postaral o pohoštění v zahradě - za jakýkoli příspěvek každého ze skautů velmi děkujeme, byly to potěšující bohoslužby. Také spolupráci a trpělivost bratra faráře s touto bandou je nutné ocenit. I když byla kazatelna obsazena skauty, v kostele hřměly bubny a děly se nevídané věci, přesto nám řekl ke knize Ester mnoho zajímavého.
L. Marková


Text byl vybrán jako ukázka se sborového časopisu Setkávání. Celý časopis si můžete stáhnout v sekci "Soubory ke stažení" nebo přímo zde.

RSS kanál

Syndikovat obsah