Zprávy ze sboru 46/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 46  (15.11. 2020 - 21.11.2020)

Zprávy ze sboru 46/2020

1. Neděle 15. listopadu je 23. po Trojici.  Vzhledem k trvání nouzového stavu, kdy není možné konat veřejné bohoslužby, vám opět nabízíme možnost připojení na on line přenos bohoslužby z Červeného kostela v 10:00 nebo později její záznam. Služby Boží pro nás připraví bratr farář Jaroslav Vítek.

2. Namísto nedělních rozhovorů při kávě a čaji se můžete připojit vždy v neděli v 11 hodin na internet a sdílet s ostatními své radosti a starosti. Tato adresa vám umožňuje setkat se tu on-line i v jinou dobu, pokud se na tom mezi sebou domluvíte.  https://meet.vpsfree.cz/CCEBrno1Kava

3. Na celocírkevní sbírku na charitativní pomoc a Jubilejní toleranční dar zaslalo staršovstvo po sedmi tisících Kč. Děkujeme všem, kteří pamatujete na nedělní sbírky i v tomto čase.

4. Při dobročinném jarmarku, který musel být odložen, jsme chtěli konat sbírku pro Chráněné bydlení Ovečka Diakonie ČCE, které poskytuje domov lidem s duševním onemocněním. Chcete-li na tento konkrétní účel přispět, můžete peníze zaslat na sborový účet 13 41 63 53 59 / 0800 a do zprávy uvést účel platby - Ovečka

5.     Každou středu se setkává mládež na platformě discord od 18h.

Každou středu večer v 18 hodin pokračuje on-line kurz Alfa, na který se leze připojit na stejné adrese jako na biblické hodiny pro dospělé ( viz níže.)

Každý čtvrtek v 18 h se konají biblické hodiny pro dospělé s výkladem oddílu z Lukášova evangelia, k nimž se můžete připojit na adrese:

6.      Pro rodiny s dětmi připravuje sestra farářka s mládeží každou neděli zvukovou nahrávku biblického příběhu. Informaci a link dostáváte touto cestou v průběhu víkendu.

7.      Prozatím nevíme, kdy budou možná společná shromáždění, a proto zvažujeme náhradní formu dětské slavnosti na závěr adventu (4. adventní neděli). Mládež by ráda připravila obvyklou hru v neobvyklé formě. Jednalo by se o zvukové nahrávky a fotografie ve spolupráci s dětmi a jejich rodinami. Prosíme rodiče dětí, které by měly zájem účastnit se této slavnosti, aby vyplnili následující formulář. (Zúčastnit se ovšem mohou nejen děti.)

8.      Vyšlo listopadové SETKÁVÁNÍ, které jsme uvolnili pro všechny členy a přátele sboru na našem webu. Předplatitelé si ho mohou vyzvednout na faře. Mám již příručku Denní čtení za 90 Kč a nástěnný kalendář ČCE za 65 Kč, kde je tentokrát i foto našich kostelů. Je již k dispozici i příručka Na každý den a Evangelický kalendář na rok 2021 za jednotnou cenu 145 Kč.

9.        Kdo z vás by potřeboval radu nebo pomoc, nebo byste naopak pomoc nabízeli, obraťte se na nás telefonicky nebo e-mailem. Máme několik dobrovolníků, kteří jsou připraveni pomoci s nákupem, cestou k lékaři a podobně.

Sborová kancelář:                    542 211 453                   úřední hodiny: 9-12

Jiří Gruber:                                 776 216 072

Jana Hofmanová:                        724 083 774

Marie Matoulková:                      721 237 252

Helena Pacasová:                      734 641 245

e-mail:                                      ccebrno1@atlas.cz

10.  V příloze najdete seznam knih, které jsme v posledních letech doplnili do sborové knihovny. Pokud byste měli zájem o vypůjčení některé z nich, rádi vám ji na faře připravíme.

11. Knihkupectví a nakladatelství Ryšavý, odkud odebíráme se slevou knihy na Noci kostelů, nabízí možnost nákupu knih přes e-shop www.rysavy.cz. Po objednání knih a následné telefonické domluvě si nachystané knihy zákazník vyzvedne ve výdejním okénku knihkupectví Táborská 30

12. Kdo by chtěl podpořit středisko Diakonie Rolnička, najde v příloze nabídku jejich výrobků na e-shopu.

Rolnička.doc29 KB