Zprávy ze sboru 40/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 40  (4.10. 2020 - 10.10.2020)

Zprávy ze sboru 40/2020

1.       Neděle 4. října je Sedmnáctá po Trojici. V našem sboru budou opět jen jedny bohoslužbyČerveném kostele od 10 hodin. Sestra farářka připravuje tyto bohoslužby společně s oddílem evangelického skautu.

2.       Den předtím v sobotu 3. října se koná odložená ekumenická pouť z Hustopečí do Klobouk u Brna. Jídlo a pití na cestu si každý bere vlastní. V příloze najdete vhodné spojení, trasu cesty i odjezdy autobusů.

3.       V neděli večer v 19:30 se budou konat Hudební nešpory Červeném kostele, při nichž bude účinkovat pěvecký sbor K dur z Kuřimi. Biblické zamyšlení bude mít sestra farářka Jana Hofmanová.  Dobrovolná sbírka bude pro hospic sv. Alžběty v Brně.

4.       Všechny účastníky bohoslužeb i setkání na faře žádáme, aby používali ochranu úst a nosu (roušku), kterou chrání před rizikem nákazy své bližní. Prosíme také o dodržování rozestupů a desinfekci rukou při vstupu. Rodiny mohou sedět pohromadě, jednotlivce prosíme, aby si sedali na místa, která jsou označena bílým terčem.

5.       Po prázdninové pouze vychází říjnové rozšířené číslo časopisu SETKÁVÁNÍ, kde najdete zprávy o životě brněnských evangelických sborů a další aktuální články.

6.       Setkání dětí, konfirmandů a mládeže se zatím konají beze změn. Budeme rádi, když se rodiče dětí, které by měly zájem o biblickou hodinu, ale nevyhovuje jim termín setkávání v úterý v 16:30, ozvou na adresu sestry farářky: jana.hofmanova@centrum.cz

7.      Každou středu v 18 hodin se opět konají kurzy Alfa. Prosíme, abyste na ně upozornili a pozvali k nim všechny, kteří se zajímají o křesťanskou víru a chtěli by se o ní blíže dozvědět.

8.      Ve čtvrtek v 18 hodin se konají biblické hodiny pro dospělé, při nichž probíráme evangelium podle Lukáše. Všichni jsou srdečně zváni k tomuto  rozhovoru nad Biblí. Po dobré zkušenosti z jara nabízíme nejen osobní setkání na faře ale také přímý přenos po internetu. Výklad příslušného oddílu najdete v příloze ( dokument: Nedělejte si starosti) a adresa pro připojení je zde:

9.       Sborová kancelář je otevřena každý pracovní den od 9 do12 hodin a ve středu od 15 do 17 hodin.

Setkání na faře během týdne:

18:30 – staršovstvo 12.10.

10:30       -modlitební setkání
16:30 – dětský klub Ovečky
16:30 – biblická hodina pro děti
19:00 – přípravka nedělní školy

15:00 – kavárnička
16:30 – konfirmandé
18:00 – mládež
18:00 - kurz Alfa

9:30 – klub otevřených dveří 1.10. a 15.10.
18:00 – biblická hodina
19:00 – pěvecký sbor Kůrovec .- přerušeno

18:30 – zkouška pěveckého sboru - přerušeno.

Neděle
10:00 – nedělní škola