Zprávy ze sboru 27/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 27  (5.7. 2020 - 11.7.2020)

Zprávy ze sboru 27/2020

1.       Neděle 5. července je čtvrtá po Trojici. V našem sboru budeme slavit bohoslužby se křtem a s požehnáním dítěti v Červeném kostele od 9 hodin.  Během července a srpna budeme mít bohoslužby každou naděli v 9 hodin v Červeném kostele

2.       K zakoupení či vyzvednutí je připraveno prázdninové číslo časopisu Setkávání.

3.       Od 1. července je ochrana úst a nosu (rouška) povinná již pouze ve zdravotnických a sociálních zařízeních. Bohoslužby by však neměly být spojeny s obavami, mysleme proto ohleduplně jedni na druhé a podle svých možností a uvážení respektujme základní hygienická pravidla.

4.       Během prázdnin se ve sboru nekonají generační setkávání s výjimkou Kavárničky pro dříve narozené. Ta se schází opět každou středu v 15 hodin.

5.       Od 16. června je náš Červený kostel otevřen pro návštěvníky od úterý do soboty vždy od 14 do 18 hodin. Průvodcovskou službu vykonávají ochotní členové našeho sboru. V kostele je ke shlédnutí výstava Morava tolerantní, ke které nabízíme katalog za 130 Kč, v němž jsou otištěny ve zmenšené formě všechny výstavní panely.

6.       Bohoslužba v den Památky Mistra Jana Husa bude slavena v pondělí 6. července ve sboru Páně církve Československé husitské v Řečkovicích, Váženého 6. Začátek je v 15 hodin.

7.       V pondělí 6. července je státní svátek, proto bude farní kancelář zavřena. Úřední hodiny na faře budou během prázdnin většinou v pondělí, středu a pátek od 9-12 hodin.

8.       Bratr farář Jiří Gruber má do 6. července dovolenou.

9.       V příloze najdete také dopis ze Synodní rady, který chce povzbudit zájemce o studium teologie.

10. Mládež naší církve má nový web. Informace o celocírkevních akcích mládeže a způsob jak se přihlásit naleznete na  https://mladez.evangnet.cz/  Je možné přihlašovat se na celocírkevní sjezd mládeže, který bude letos na Vsetíně.