Zprávy ze sboru 24/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 24  (14.6. 2020 - 20.6.2020)

Zprávy ze sboru 24/2020

1.       Neděle 14. června je První neděle po Trojici. Bohoslužby budou v obou našich kostelech v Brně a odpoledne v Rychmanově v obvyklou dobu. Kázat bude bratr farář. V Červeném kostele bude pokřtěn Otakar, druhé dítě manželů Bajgarových. Děti zveme do Nedělní školy, která bude na faře, kam děti odejdou z Červeného kostela před kázáním. Ostatní účastníky bohoslužeb, prosíme, aby na faru ještě nechodili.

2.       Hygienické předpisy (roušky, rozestupy a desinfekce rukou) zůstávají dosud v platnosti. Jednotlivá místa v kostele jsou označena, ale rodiny mohou sedět pohromadě.

3.       Byla již obnovena většina sborových setkání během týdne na faře. V úterý v 10:30 se schází modlitební skupina a v 17 hodin křestní příprava dospělých. Ve středu večer se schází mládež. Po jednotlivých hlasech se začíná setkávat také pěvecký sbor.

4.       Kavárnička pro dříve narozené obnoví svou činnost ve středu 17. června v 15 hodin. Je však třeba zachovat rozestupy a zatím nebude možné si vařit kávu. Stejný den v 17 hodin se také sejdou přihlášení účastníci sborového pobytu na Blažkově.

5.       Od úterý 16. června bude Červený kostel otevřen pro návštěvníky od úterý do soboty vždy od 14 do 18 hodin. Průvodcovskou službu budou vykonávat ochotní členové našeho sboru. V kostele bude ke shlédnutí výstava Morava tolerantní, ke které nabízíme katalog za 130 Kč, v němž jsou otištěny ve zmenšeném formě všechny výstavní panely.

6.       Ve středu večer v 19 hodin vám nabízíme biblickou hodinu, přenášenou pomocí videokonference. Připojíte se k ní, když klepnete na následující odkaz, nebo když tuto adresu zadáte do nejhořejší lišty v internetovém prohlížeči. Ti, kdo nemají připojený mikrofon ani kameru, nás alespoň uslyší.

7.       Děkujeme všem, kteří přispěli svými dary na Jeronýmovu jednotu. Na sbírku darů jsme letos poslali 34.900 Kč a na svatodušní sbírku Diakonie 6.018 Kč. Celocírkevní sbírka solidarity bude v neděli 28. června.

8.       V neděli 21. června bude v našem sboru rodinná neděle na závěr školního roku se slavností konfirmace. Bohoslužby budou pouze v Červeném kostele od 10 hodin s večeří Páně.  Rouzhovor staršovstva s konfirmandy bude v pátek 19. června v 18 hodin na faře.

9.       V neděli 28 června budou jedny bohoslužby v Červeném kostele od 10 hodin a při nichž budou pokřtěni tři dospělí účastníci kurzů Alfa a Beta. Během července a srpna budeme mít bohoslužby každou naděli v 9 hodin v Červeném kostele.