Zprávy ze sboru 23/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 23  (7.6. 2020 - 13.6.2020)
 Zprávy ze sboru 23/2020
1. Neděle 7. června je Neděle Trojiční. Bohoslužby budou v obou našich kostelech  v Brně v obvyklou dobu. Kázat bude sestra farářka.  Děti již zveme do Nedělní školy, která bude na faře, kam děti odejdou z Červeného kostela před kázáním. Ostatní účastníky bohoslužeb, prosíme, aby na faru ještě nechodili.

2.       Hygienické předpisy (roušky, dvoumetrové rozestupy a desinfekce rukou) zůstávají dosud v platnosti. Jednotlivá místa v kostele jsou označena, ale rodiny mohou sedět pohromadě.

3.       Staršovstvo rozhodlo, že postupně obnovíme sborová setkání během týdne na faře. V úterý 9. června se setkají v areálu na Pellicově Ovečky. V 17 hodin se koná na Opletalově křestní příprava dospělých a večer se sejde modlitební skupina. Ve středu odpoledne (15:00) se schází ti, co budou konfrimováni a večer (18:00) mládež. Po jednotlivých hlasech se začíná scházet také pěvecký sbor.

4.       Kavárnička pro dříve narozené obnoví svou činnost ve středu 17. června v 15 hodin. Je však třeba zachovat rozestupy a zatím nebude možné si vařit kávu.

5.       Každou středu večer v 19 hodin vám nabízíme biblickou hodinu, přenášenou pomocí videokonference. Připojíte se k ní, když klepnete na následující odkaz, nebo když tuto adresu zadáte do nejhořejší lišty v internetovém prohlížeči. Ti, kdo nemají připojený mikrofon ani kameru, nás alespoň uslyší.

6.       V neděli 21. června bude v našem sboru rodinná neděle na závěr školního roku se slavností konfirmace. Bohoslužby budou pouze v Červeném kostele od 10 hodin s večeří Páně.

7.       V příloze najdete pozvánku na pastorální konferenci v úterý 9. června v 11 hodin ve sboru v  Židenicích, na které promluví pan Mikuláš Kroupa na téma Jak zachovat Paměť národa (viz příloha).

8.       Vyšlo červnové číslo Setkávání, které si můžete odebrat nebo koupit při vycházení z kostela.

9.       V prvních dvou červnových týdnech je služba v kanceláři sboru pouze dopoledne - každý všední den od 9 do 12 hodin.

10.   Tradiční tábor pro mladší školní děti, který pořádají společně Brněnský seniorát a YMCA na Blažkově hledá naléhavě kuchaře/ kuchařku. Termín je od 30. června do 9. července. Pokud byste věděli o někom, na koho bychom se mohli obrátit, dejte nám, prosíme, co nejdříve vědět. Je zde také ještě několik volných míst pro děti. Děkujeme.