Zprávy ze sboru 11/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 11 (8.3. 2020 - 14.3.2020) 

Zprávy ze sboru 11/2020

 

 1. Neděle 8. března je Druhá neděle postní.  V rámci jarní ekumenické neděle vykoná bohoslužby v Betlémském i Červeném kostele bratr kazatel Jan Asszonyi ze sboru Církve bratrské v Brně. Při odpolední bohoslužbách v Rychmanově bude kázat bratr farář Jiří Gruber

 2.  Od pátku 6.3. do neděle 8.3. budou naši kazatelé spolu s mládeží a konfirmandy  na víkendovém pobytu na faře v Nižkovicích a v neděli dopoledne budou na bohoslužbách ve sboru v Heršpicích u Slavkova. 

 3. následujícím týdnu bude obvyklý sborový program pro děti, mládež i dospělé.  V pondělí 9. března v 18:30 se koná na faře otevřená schůze staršovstva, kde je mohou členové sboru přednést své podněty a připomínky, které se týkají života našeho sboru.  

 4. neděli 8. března jsme zváni na mimořádné představení scénického oratoria LABYRINT u příležitosti 350. výročí úmrtí Jana  Ámose Komenského, které se koná v Sono Music Clubu v 18 hodin. Podobnosti v příloze a vstupenky možno koupit nahttps://www.ticketlive.cz/cs/event/labyrint-prehled-brezen-2020.

 5. V sobotu 14. března od 9 hodin se koná ve sboru Brno II seniorátní konference na téma: Začíná to v kolébce. Přednáší bratr Ivan Ryšavý, PhD., farář a psycholog.  Podrobnosti v příloze.

 6. Vyšlo březnové číslo Setkávání, na jehož obálce najdete mušli, která je symbolem apoštola Jakuba.   Nabízíme  Na každý den 2020 za 120 Kč a Evangelický kalendář 2020 za 130 Kč.

 7. Diakonie ČCE vyhlásila tradiční postní sbírku. Vybraná částka bude použita na podporu komunitní školky v Libanonu pro děti syrských uprchlíků a dětí z chudých libanonských rodin. Své dary můžete odevzdat v kanceláři sboru, odkud budou odeslány na ústředí Diakonie. Bližší informace v příloze.

 8. Každou středu v 6:30 se opět konají na faře Opletalova ranní pobožnosti se snídaní zvané PRÁM  a každé pondělí v 19 hodin se v Betlémském kostele. konají YESLe - bohoslužby nejen pro mládež.

 9. Staršovstvo svolává na neděli 22. března 2020 od  9 hodin do sálu Václava Pokorného (Opletalova 6) sborové shromáždění, při němž bude kromě obvyklého schvalování výroční zprávy, hospodaření 2019 a rozpočtu na rok 2020 provedena volba kazatelů našeho sboru. Jediným kandidátem staršovstva na místo prvního faráře od 1. ledna 2021 do 31. srpna 2021 je dosavadní první farář sboru bratr Jiří Gruber (opakovaná volba) a jediným kandidátem staršovstva na období od 1. září 2021 do 31. srpna 2026 je bratr Ondřej Macek. Pro obojí volbu obdržel sbor pokyn k volbě od synodní rady. Pokud se nesejde v 9 hodin nadpoloviční počet hlasovných členů, konají se volby po půlhodině za každého počtu přítomných.  Současně proběhne volba poloviny staršovstva na období 2020 - 2026, to znamená 9 řádných členů a čtyř náhradníků. V kanceláři je možné nahlédnout do seznamu hlasovných členů našeho sboru.

 10. Ti, kteří se v uvedeném dnu nebudou moci voleb zúčastnit, mají možnost volby na dálku, k níž je třeba se přihlásit v kanceláři sboru nebo e-mailem do 8. března.  Volbu na dálku ( kazatelů i staršovstva) je pak možné vykonat v kanceláři nebo vás po domluvě navštíví dva presbyteři u vás doma.

 11.   Od neděle 15. března bude v sále Václava Pokorného instalována výstava obrazů Marie Plotěné.

 12. Chráněné bydlení Diakonie ČCE Nosislav hledá do pracovního týmu posilu na pozici pracovníka v sociálních službách. Jde o dlouhodobý zástup ve směnném provozu v přímé péči.  Nástup možný ihned. V případě zájmu volejte na tel. 737 218 420 nebo navštivte pracoviště přímo Nosislav, Vinohradská 486. Středisko Diakonie Betlém u Brna přijme sociálního pracovníka do chráněného bydlení v Brumovicich  Nástup možná ihned. Informace u Mgr. Zlaty Čajanové 739 221 390.

RSS kanál

Syndikovat obsah