Zprávy ze sboru 5/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 5 (2.2. 2020 - 8.2.2020) 

 Zprávy ze sboru 5/2020

 

 1. Tuto neděli 2. února (Čtvrtá po Zjevení Páně ) se v našem sboru koná sborová neděle se společným obědem na faře ( pro přihlášené) . Staršovstvo pozvalo ke službě Slova v Betlémském i Červeném kostele sestru farářku Olgu Tydlitátovou, která si v těchto dnech připomene významné životní jubileum.

 2. Po bohoslužbách bude příležitost shlédnout na faře divadelní představení souboru MIKROTEATRO, které pro nás připravilo pohádku Erreka Mari baskické autorky Enkarni Genua. Po společném obědě si připomeneme fotografie ze sborového života v minulém roce. Ochotné sestry prosíme o pečivo ke kávě a čaji.

 3. Celocírkevní sbírka na potřeby křesťanské služby (26. 1.) vynesla v našem sboru 8.078 Kč. Všem dárcům děkujeme.

 4. Tuto neděli vychází únorové číslo Setkávání a v příloze najdete poděkování brněnského střediska Diakonie za naše dary v uplynulém roce.

 5. následujícím týdnu bude obvyklý sborový program včetně pondělní schůze staršovstva a středeční schůze redakční rady Setkávání.

 6. Každou středu v 18 hodin pokračuje kurz Beta, který je otevřen pro všechny zájemce o hlubší poznání základů křesťanské víry.

 7. Příští neděli 9. února je neděle zvaná Devítník. V našem sboru bude vysluhována svatá Večeře Páně. Následující neděli 16. února bude v našem sboru kázat bratr synodní senior Daniel Ženatý v rámci vizitace našeho sboru

 8. Od ledna se opět konají YESLe - bohoslužby nejen pro mládež, a to každé pondělí v 19 hodin v Betlémském kostele. Všichni jste srdečně zváni.

 9. Našemu sboru byl přidělen termín prázdninového sborového pobytu na Blažkově, který bude od soboty 1. srpna do soboty 8. srpna. Staršovstvo rozhodlo, že přednostně uspokojí přihlášky členů sboru, kteří své přihlášky doručí do konce března. Přihlášku najdete v příloze.

 10. První květnový víkend (1.5 -3.5. ) je delegace z našeho sboru pozvána místním reformovaným sborem do Basileje. Zájemci z řad členů sboru a jejich rodinných příslušníků se mohou přihlásit do konce února. Tak jako v minulých letech si účastníci hradí cestu. Náklady pobytu hradí naši hostitelé a je třeba počítat s přijetím našich hostů (např. noclehy a večeře) v následujícím roce. 

 11. Všechny, kteří v našem sboru odebírají církevní časopisy včetně SETKÁVÁNÍ, prosíme, aby uhradili v lednu předplatné na rok 2020. Nabízíme také poslední výtisky Na každý den 2020 za 120 Kč.

 12. Potvrzení o darech našemu sboru pro daňová přiznání jsou v kanceláři sboru k vyzvednutí od neděle 26. ledna pro všechny, kteří o ně požádali v minulých letech. Další zájemci je mohou obdržet, pokud o ně požádají.

 

RSS kanál

Syndikovat obsah