Zprávy ze sboru 1/2020

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 1 (5.1. 2020 - 11.1.2020)

Zprávy ze sboru 1/2020

1. Milé sestry a milí bratři, přejeme vám všem Boží požehnání do nového roku. Především radost ze života, vděčnost a naději. Těšíme se na setkání s vámi při některém z našich shromáždění a děkujeme všem, kteří se aktivně zapojují do služby ve sboru.

2. Neděle 5. ledna je Druhá po narození Páně a den na to následuje svátek Zjevení Páně. V našem sboru budou bohoslužby v 8:30 v Betlémském kostele a v 10 hodin Červeném kostele, při nichž zazpívá Cantate Domino. Kázat bude bratr farář na oddíl o Proměnění Páně Lk 9, 28-36.

3. následujícím týdnu znovu nabízíme obvyklý sborový program. V pondělí 6.1. však bude z důvodů dovolené zavřena sborová kancelář. Večer se sejde staršovstvo. V úterý dopoledne je modlitební skupina, redakční rada Setkávání, odpoledne Ovečky a večer Kůrovec. Ve středu po obědě se sejde kavárnička pro dříve narozené. Ve čtvrtek v 17 hodin bude biblická hodina pro dospělé a v pátek večer zkouška Cantate Domino.

4. Sestra farářka má do 9. ledna dovolenou (odpadá proto úterní biblická hodina pro děti a středeční příprava  konfirmandů). Bratr farář bude od 11. do 19. ledna na kurzu v Jánských Lázních. Zastoupí ho bratr farář Jaroslav Vítek.

5. V neděli 5. ledna začíná alianční týden modliteb. Rozpis jednotlivých shromáždění najdete v lednovém, Setkávání.  Ekumenická bohoslužba v rámci týdne modliteb za jednotu křesťanů bude v úterý 21. ledna v kostele u Jakuba v 19 hodin.

6. Ve středu 8. ledna v 18 hodin začíná kurz Beta, který je otevřen pro všechny zájemce o hlubší poznání základů křesťanské víry.  Program najdete v příloze

7. Nabízíme lednové číslo časopisu SETKÁVÁNÍ. Letošní ročník  bude věnován postavám jednotlivých apoštolů. První číslo připomíná apoštola Petra, jehož atribut - klíče - najdeme na obálce.

8. Nabízíme poslední výtisky tradiční publikace naší církve Evangelický kalendář 2020 za 130 Kč a Na každý den 2020 za 120 Kč.

9. Náš sbor spolu se sborem Brno II vydal publikaci Blažkovský deník. Knihu připravil a příspěvky shromáždil bratr Jan Vondra. Jako autoři do ní přispěli účastníci kurzů, jejich vedoucí a organizátoři i členové kuratoria (viz obsah v příloze). Kniha je k dostání v kanceláři obou sborů a v neděli také v obou našich kostelech. Stojí 350 Kč nebo společně se Sázavským deníkem od téhož autora 450 Kč)

10. Nabízíme také knižní katalog výstavy HAREDIM, který obsahuje ještě řadu dalších fotografií Elišky Blažkové ze života ortodoxní komunity v Jeruzalémě. Cena 600 Kč.

11. Děkujeme všem, kteří včas uhradili svůj salární příspěvek za rok 2019, z něhož je financována základní činnost sboru.

12. Všechny, kteří v našem sboru odebírají církevní časopisy včetně SETKÁVÁNÍ, prosíme, aby uhradili v lednu předplatné na rok 2020.

13. Přišla nám pozvánka na rozhovor s Jiřím Grygarem a Jan Špilarem na téma: Proč jsem tady, která se koná v Universitním kině Scala v pondělí 20. ledna v 18:00. Vstupné 270 Kč. Pozvánka v příloze.