Zprávy ze sboru 49/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 49 (8.12. 2019 - 14.12.2019)
 Zprávy ze sboru 49/2019

1. Neděle 8. prosince je Druhá adventní.  Bohoslužby budou v obvyklou  dobu v obou našich brněnských kostelech. Kázat bude bratr farář na text: Já jsem cesta, pravda i život. Pokřtěna bude Daniela Maršálková.

2. Rodiny s dětmi prosíme o pravidelnou účast v nedělní škole, kde se nyní nacvičuje vánoční hra, kterou děti a mládež připravují na neděli 22. prosince v 10 hodin v Betlémském kostele.

3. Chrámová sbírka z minulé neděle pro střediska Diakonie v našem seniorátě vynesla 7.657 Kč. Všem dárcům děkujeme.

4. V následujícím týdnu bude obvyklý sborový program a v pondělí je pravidelná schůze staršovstva.

5. Podobně jako v postu vás také v době adventní zveme k ranní modlitbě (cca 30 min.) se snídaní, která se koná na faře Opletalova 6, každou adventní středu od 6:30h.  Setkání je ekumenicky otevřené a je určeno všem generacím. Pozvánku naleznete v příloze.

6. Každé pondělí v 19 hodin probíhají v Betlémském kostele bohoslužby nejen pro mládeže YESLe, k nimž jste všichni srdečně zváni. Pozvánka je v příloze.

7. Dlouholetá členka našeho sboru sestra Božena Patočková se v těchto dnech dožívá věku 100 let.  Byla pravidelnou účastníci bohoslužeb a Kavárničky. Bratr farář ji navštívil a vysluhoval večeři Páně. Její dramatický životní příběh najdete v prosincovém Setkávání.

8. Vyšlo prosincové číslo časopisu SETKÁVÁNÍ, kde najdete vánoční sborový program

9. Přehled koncertů, které se letos konají v Červeném a Betlémském kostele v adventní době, najdete v příloze a také na  https://www.krestanskevanoce.cz/kostel/15/ ( ČK) a https://www.krestanskevanoce.cz/kostel/792/ (BK).

10. V  Červeném kostele je nyní ke shlédnutí výstava obrazů pana Zdeňka Tupého KYTICE. Výstava zde bude do 2. ledna.

11. V sále Václav Pokorného ( Opletalova 6) je nyní výstava Paličkované krajky Jarmily Tiokové.

12. Nabízíme tradiční publikace naší církve Evangelický kalendář 2020 za 130 Kč a Na každý den 2020 za 120 Kč. Dále jsou k prodeji Hesla Jednoty bratrské za 40 Kč a ekumenické Denní čtení za 95 Kč. Máme k prodeji také nástěnný kalendář ČCE za 60 Kč .

13. Náš sbor spolu se sborem Brno II vydal publikaci Blažkovský deník. Publikace, která vznikala pět let, má přes pět set stran, z toho tři sta stran textu. V obrazové příloze najdeme víc jak tisíc fotografií z biblických kurzů dětí, mládeže i rodinných pobytů. Součástí knihy je i DVD s několika filmy. Knihu připravil a příspěvky shromáždil bratr Jan Vondra. Jako autoři do ní přispěli účastníci kurzů, jejich vedoucí a organizátoři i členové kuratoria (viz obsah v příloze). Kniha, která se může stát hezkým vánočním dárkem, je k dostání v kanceláři sboru a v neděli také v obou našich kostelech a stojí 350 Kč. ( nebo společně se Sázavským deníkem od téhož autora 450 Kč)

14. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek za rok 2019, z něhož je financována základní činnost sboru.  Členy sboru, kteří tak dosud neučinili,  bychom rádi požádali o jeho brzké uhrazení. Můžete tak učinit bankovním převodem na účet sboru číslo: 13 41 63 53 59 / 0800 a do zprávy pro příjemce uveďte " salár 2019". Je tak možné učinit i v hotovosti v kanceláři sboru.