Zprávy ze sboru 45/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 45 (10.11. 2019 - 16.11.2019) 
 Zprávy ze sboru 45/2019
 
1. Tato neděle 10. listopadu je 22. po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou v Betlémském i Červeném kostele a odpoledne v Rychmanově v obvyklou dobu. Kázat bude bratr farář Jaroslav Vítek. 
 
2. Odpoledne v 15 hodin se v Červeném kostele koná ekumenická vzpomínka na padlé ve světových válkách  při příležitosti Dne válečných veteránů, při níž bude účinkovat Dětský sbor Brno a cimbálová skupina VUS Ondráš. Viz příloha.
 
3. Minulou neděli se v našem sboru konal dobročinný jarmark, jehož výnosem podpoříme evangelickou základní školu Filipka. Zatím se vybralo 13.659 Kč a sbírka ještě pokračuje.  Všem, kteří přispěli svými výrobky a finančními dary, děkujeme.  
 
4. Minulou neděli se také konaly Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž kázal bratr Štěpán Hájek a účinkovalo  hudební uskupení Brněnské jazzové legendy. Výnos dobrovolného vstupného ve výši 6.508 Kč bude předán občanskému sdružení Naděje v Brně 
 
5. V sobotu 9. listopadu se ve sboru Brno II koná první zasedání 41. seniorátního konventu V následujícím týdnu se v pondělí sejde pravidelná schůze staršovstva a v úterý 12.11. dopoledne bude v sále Václava Pokorného pastorální konference kazatelů. 
 
6. Příští neděli 17. listopadu bude při bohoslužbách celocírkevní sbírka na humanitární a charitativní pomoc. Kázat bude bratr farář a v Červeném kostele budou pokřtěni Tomáš Bohumel a Matyáš Hocek. Požehnání přijme Prokop Dvořák. 
 
7. Vyšlo listopadové číslo časopisu SETKÁVÁNÍ. 
 
8. Od čtvrtka 7. listopadu do středy 20. listopadu bude mít sestra farářka studijní volno. V tomto termínu proto odpadají úterní setkání dětí a přípravka NŠ a středeční setkání konfirmandů. 
 
9. V nedělní škole a na biblické hodině pokračuje sbírka na nákup koz pro sirotčinec ve vesnici Chapananga ve státě Malawi. Jedno kůzle zde stojí cca 2000 Kč. Vybrané peníze plánujeme předat na místě v únoru 2020.
 
10. Nabízíme vám tradiční publikaci naší církve Evangelický kalendář 2020 za 130 Kč a Na každý den 2020 za 120 Kč. Nabízíme také Nástěnný kalendář na rok 2020, s fotografiemi našich kostelů a modliteben za 60 Kč. 
 
11. V těchto dnech také vychází dlouho očekávaná publikace, kterou vydává náš sbor spolu se sborem Brno II pod názvem Blažkovský deník. Práce na ní trvala pět let. Publikace má přes pět set stran, z toho tři sta stran textu a v obrazové příloze najdeme víc jak tisíc fotografií z biblických kurzů dětí, mládeže i rodinných pobytů našich sborů. Součástí knihy je i DVD s několika filmy. Knihu připravil a příspěvky shromáždil bratr Jan Vondra. Jako autoři do ní přispěli účastníci kurzů, jejich vedoucí a organizátoři i členové kuratoria (viz obsah v příloze). Kniha stojí 350 Kč.  
 
12. Členy našeho sboru, kteří zatím neodvedli svůj salární příspěvek, z něhož je financována základní činnost sboru, bychom rádi požádali o jeho brzké uhrazení. Můžete tak učinit bankovním převodem na účet sboru číslo: 13 41 63 53 59 / 0800 a do zprávy pro příjemce uveďte " salár 2019". Je tak možné učinit i v hotovosti v kanceláři sboru. . 
 
13. Nakonec dvě poptávky na ubytování.  Student, člen sboru ECAV v Lazech po Makytou hledá ubytování po dobu svého studia. Mladá žena, která se přistěhovala do Brna a navštěvuje náš sbor, hledá cenově přijatelné ubytování v Brně. V případě, že byste věděli o možnosti podnájmu u spolehlivých domácích, rádi zprostředkujeme v kanceláři kontakt.   

RSS kanál

Syndikovat obsah