Zprávy ze sboru 41/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 41 (13.10. 2019 - 19.10.2019)

Zprávy ze sboru 41/2019

1. Neděli 13. října je Sedmnáctá po Trojici. V našem sboru budeme mít v 10 hodin v chrámu Jana Ámose Komenského slavnostní ekumenické bohoslužby s poděkováním za 30 let života ve svobodě. Kázáním poslouží předseda Ekumenické rady církvi Daniel Ženatý. Zazpívají spojené pěvecké sbory pod vedením Martina Grombiříka. Bohoslužbu s vysluhováním večeře Páně společně připravuje sedm církvi ČCE, CB, ECM, BJB, ECAV, CASD, CČSH. Shromáždění pozdraví děkan ŘKC v Brně Mons. Václav Slouk, náměstek brněnské primátorky Petr Hladík a senátor Mikuláš Bek. Pozvánka je v příloze. V Betlémském kostele se tu neděli bohoslužby nekonají.

2. Po prázdninové přestávce vyšlo říjnové číslo časopisu SETKÁVÁNÍ.

3. Všechna setkání během týdne již začala a jejich rozvrh najdete na konci těchto zpráv. Od pondělí    7. října budou v Betlémském kostele pokračovat nízkoprahové bohoslužby YESle každé pondělí od 19 hodin. V pondělí 14. října bude pravidelná schůze staršovstva.

4. Kurz Alfa, při němž se zájemci seznamují se základy křesťanské víry, začal 2. října a bude nyní pokračovat každou středu v 18 hodin večer. Budeme rádi, když k nim pozvete své známé, kteří by mohli mít o tato setkání zájem. Přivítáme také spolupracovníky do přípravného týmu.

5. Příští neděli 20. října budou bohoslužby v našem sboru v obvyklou dobu v obou brněnských kostelech. Kázat bude sestra farářka.

6. neděli 3. listopadu budeme v našem sboru slavit Díkčinění. Po bohoslužbách v Červeném kostele se sejdeme ke společnému posezení na faře, při kterém bude probíhat dobročinný jarmark. Pamatujte, prosíme, na tuto sbírku, která bude letos věnována základní škole Filipka,  a své rukodělné výrobky a dobroty můžete nosit během října na faru.

7. pátek 18. října od 18:30 se koná v Bílovicích nad Svitavou ve farním sále (Tylova 413) přednáška profesora Petra Pokorného na téma Evangelista Lukáš a jeho dílo. Akci pořádá Moravsko slezská křesťanská akademie.

8. O víkendu 18.-20. října se bude v Břeclavi konat seniorátní setkání mládeže (tradičně zvané školka). Pozvánka a informace jsou na www.ems.cz