Zprávy ze sboru 37/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 37 (15.9. 2019 - 21.9.2019)
Zprávy ze sboru 37/2019
 
Neděle 15. září je Třináctá po Trojici. Bohoslužby budou v obou brněnských kostelech v obvyklou dobu. V Červeném kostele bude konfirmována sestra Ema Přikrylová a zazpívá pěvecký sbor Cantate Domino. Kázat bude bratr farář na text: Vždyť Syn člověka je Pánem nad sobotou (Mt 12,1-8). 
 
Setkání během týdne začínají postupně v průběhu září. Konkrétní data naleznete v přiloženém letáčku s přehledem podzimního programu v brněnských sborech.
 
V pondělí 16. září v 18 hodin pokračuje na faře rozhovor o nových liturgických formách a pořadu bohoslužeb. Ve středu 18. října v 16 hodin se poprvé sejdou konfirmandé. Ve čtvrtek 19. září v 9:30 se poprvé sejde i Klub otevřených dveří pro rodiče s malými dětmi. 
 
Následující neděli 22. září se v Červeném kostele konají tradiční skautské bohoslužby, při nichž jsme zváni také k obědu a odpolednímu programu na faře.  
 
Je opět možné se přihlásit na kurzy Alfa, při nichž se zájemci seznamují se základy křesťanské víry. Kurzy budou probíhat od 2. října vždy ve středu večer. Budeme rádi, když pozvete své známé, kteří by mohli mít o tato setkání zájem.  Hledáme spolupracovníky do přípravního týmu.  
 
 Ve dnech 27.- 29. září přijede do našeho sboru návštěva z partnerského sboru v Basileji. Připravujeme na sobotu 28. září autobusový zájezd do Čech pod Kosířem. Kdo by měl zájem se zájezdu zúčastnit, přihlaste se prosím včas ve farní kanceláři. Také zveme k účasti na společném nedělním obědě na faře. Na tento oběd se, prosíme, včas přihlaste. V neděli 22. září po bohoslužbách bude organizační schůzka ubytovatelů. 
 
Na neděli 3. října v 19:30 se opět připravují Hudební nešpory v Červeném kostele. Plakát je v příloze a prosíme o jeho šíření mezi vašimi přáteli. Děkujeme. 
 
Bratři a sestry z farního sboru v Hustopečích nás zvou k účasti na víkendovém pobytu spolu s nimi na Blažkově. Pobyt bude 13.-15. září a pokud bystě měli chuť zúčastnit se, více informací naleznete v přiložené pozvánce.
 
Nakonec ještě nabídka na pronájem bytu ve Znojmě: Sbor ČCE ve Znojmě od září 2019 pronajme na faře byt 3+1 v 1.patře s dobrou dopravní dostupností. Kontakt a podrobnější informace poskytne sestra farářka Znojemského sboru Marta Sedláčková, kontakt: znojmo@evangnet.cz, 603 87 96 81.
 

RSS kanál

Syndikovat obsah