Zprávy ze sboru 16/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 16 (21.4. 2019 - 27.4.2019)
 
Zprávy ze sboru 16/2019
 
1. Všem členům a přátelům sboru přejeme požehnané prožití velikonočních svátků. 
 
2. Na Zelený čtvrtek večer jsme zváni na pašijní čtení s vysluhováním večeře Páně do Červeného kostela v 19 hodin.
 
3. Na Velký pátek budeme slavit bohoslužby s vysluhováním večeře Páně v 8:30 v Betlémském kostele, v 10 hodin v Červeném kostele a ve 14 hodin v Rychmanově. Káže Jiří Gruber. 
 
4. Na První velikonoční neděli budeme slavit bohoslužby jako každou neděli v Betlémském i Červeném kostele a odpoledne v Rychmanově. Kázat bude Jana Hofmanová. Sbírka bude celocírkevní na Hlavní dar lásky. 
 
5. Na velikonoční pondělí bude v našem sboru kázat bratr farář Jaroslav Vítek v 9 hodin v Betlémském kostele. 
 
6. K dispozici je  dubnové číslo časopisu Setkávání, které doporučujeme vaší pozornosti. 
 
7. V Červeném kostele je nyní možné shlédnout výstavu obrazů malovaných světlem od pana Borise Filemona: "Ať světlo v tobě není tmou", které zde bude do půli května.  
 
8. Náš sbor se zapojil do postní sbírky Diakonie, která je v tomto roce určena na podporu syrským válečným uprchlíkům, kteří se připravují na nesnadný návrat domů. Své dary můžete s uvedením účelu poslat na účet sboru nebo odevzdat v kanceláři a shromážděná částka bude po Velikonocích poslána na ústředí Diakonie. Viz informace v příloze. Zatím jsme shromáždili dar ve výši 9.200 Kč. 
 
9. Obvyklý sborový program pro děti, mládež a dospělé začne od úterý. Ve středu 24. dubna v 6:30 jsme zváni na faru na modlitební setkání PRAM a odpoledne v 17 hodin se sejdou ti, co jsou ochotni pomoci s letošní organizací Noci kostelů. Ve čtvrtek 25. dubna v 17 hodin bude opět biblická hodina.  
 
10. Mládežnické bohoslužby YESle nebudou na Velikonoční pondělí, ale poté budou pokračovat v obvyklém režimu každé pondělí od 19 hodin v Betlémském kostele až do konce května. 
 
11. V příloze najdete pozvánky na květnové hudební nešpory, Husovický dvorek a jarní školku mládeže. 
 
12. Blažkovské kuratorium zve na jarní brigádu v termínu 3. - 8. května. Jedná se o víkend + pondělí, úterý a středu, kdy se bude dělat nový chodník, řezat dřevo, natírat podlaha a další příjemné práce.  Přijet se dá kdykoli, odjet taktéž. Ubytování a jídlo je zadarmo, večer se bude hrát na kytary a zpívat. Kdo má zájem, ať vyplní formulář, ať víme, kolik připravit jídla:    https://goo.gl/forms/zlyXVKET1oLU0Djs2

RSS kanál

Syndikovat obsah