Zprávy ze sboru 3/2019

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 2 (13.1. 2019 - 19.1.2019)
Zprávy ze sboru 3/2019

1. Neděle 13. ledna je První neděle po Zjevení Páně. V našem sboru budou bohoslužby v obvyklou dobu v Betlémském i Červeném kostele. Kázat bude sestra farářka a děti zveme do nedělní školy.

2. V následujícím týdnu se konají všechna pravidelná setkání pro děti, mládež i dospělé. Bratr farář bude mít dovolenou, ale zastoupí ho bratr farář Jaroslav Vítek ( konfirmandé, kurz Beta, biblická hodina).

3. Sborová kancelář je pro vás otevřena každý pracovní den od 9 do 12 hodin a ve středu odpoledne od 15 do 17 hodin.

4. V neděli 20. ledna budou při bohoslužbách v Červeném kostele pověřeny naše nové pastorační pracovnice sestry Marie Matoulková a Helena Pacasová. Při té příležitosti také poděkujeme za tuto službu sestře Marii Melicharové.

5. V úterý 22. ledna v 19 hodin se v rámci Týdne modliteb za jednotu křesťanů koná v kostele u Jakuba ekumenická bohoslužba, kterou spoluorganizuje i náš sbor. Letošní téma zní: "Budeš usilovat o spravedlnost, a jen o spravedlnost." (Dt 16,18-20). Plakátek a pozvánka je v příloze.

6. Ve čtvrtek 24. ledna v 17 hodin bude v rámci biblické hodiny zahájena nová výstava v sále Václava Pokorného. Sestra Danuše Šimková nám představí 28 karikatur svého otce Oldřicha Srníka pod názvem Mozko - hraní s Biblí.

7. Nabízíme 1. číslo XXI. ročníku časopisu SETKÁVÁNÍ v nové obálce, která připomíná devatero darů Ducha svatého, jimž bude věnován letošní ročník. Předplatné činí 150 Kč a sponzorské 200 Kč. V obou kostelech je možné si také předplatit a odebírat další církevní časopisy: Kostnické jiskry, Český bratr a Českobratrské Horácko Dále nabízíme Hesla JB na rok 2019 za 40 Kč, příručky Na každý den 2019 (120 Kč), Evangelický kalendář 2019 (125 Kč) a knížku modliteb: Vždyť se mnou jsi ty… (za 130 Kč).

8. Druhý ročník ekumenické pouti je plánován na sobotu 6. dubna. Letos půjdeme z Nosislavi do Hustopečí.

9. Rodinám s dětmi i dalším zájemcům sdělujeme, že našemu sboru byl přidělen prázdninový termín pobytu na Blažkově, který se bude pro náš sbor konat ve dnech 3. až 10. srpna 2019. Přihláška je v příloze.

10. V pondělí 28. ledna od 10 do 17 hodin bude v Praze na Evangelické teologické fakultě den otevřených dveří.