Zprávy ze sboru 47/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 47 (25.11. 2018 - 1.12.2018)
Zprávy ze sboru 47/2018
 
1. Neděle 25. listopadu je poslední nedělí církevního roku. V obou našich brněnských kostelech bude kázat sestra farářka. Ve 14 hodin v sále na Opletalově koná tradiční odpoledne Křesťanské služby. Pobožností poslouží sestra farářka Jana Hofmanová, přednášet bude psycholožka Mgr. Andrea Múdra o vztazích v rodině. Po přednášce bude následovat diskuse a rozhovor při občerstvení. Ochotné sestry a bratry a prosíme o donesení pečiva. 
 
2. Tuto neděli také vychází desáté prosincové číslo SETKÁVÁNÍ.
 
3. Večer v 18 hodin jsme zváni do Blahoslavova domu na předvánoční koncert Helfertova orchestrálního sdružení. Plakátek je v příloze zpráv.  
 
4. V následujícím týdnu bude obvyklý sborový program. V úterý v 15:30 se sejde stavební komise a ve čtvrtek 29.11. bude bratr farář promítat další díl obrázků ze své cesty do Izraele. V sobotu 1. prosince budou mít v našem kostele v Rychmanově svatbu snoubenci František Novotný a Julie Růžičková.   
 
5. V úterý 27. listopadu v 18 hodin se v Blahoslavově domě koná slavnostní shromáždění ke 100. výročí naší církve. Kázáním nám poslouží člen Synodní rady bratr Pavel Pokorný. Bohoslužby hudebně doprovodí Komorní orchester a pěvecký sbor Konzervatoře EA v Olomouci pod vedením dirigenta Joela Hány.  
 
6. Příští neděli 2. prosince začíná advent. Bohoslužby s vysluhováním svaté večeře Páně budou v obou našich brněnských kostelech a odpoledne v Rychmanově. Kázat bude bratra farář. Večer se konají adventní hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž vystoupí národopisný soubor Brněnský Valášek a kázat bude sestra Jana Hofmanová. Výtěžek koncertu bude věnován středisku Diakonie ČCE v Brně 
 
7. Druhou adventní neděli 9. prosince si připomeneme sté narozeniny našeho milého bratra faráře Jana Pokorného. Přivítáme ho mezi se sebou při bohoslužbách v 10 hodin v Červeném kostele.
 
8. Přehled bohoslužeb a koncertů v Červeném a Betlémském kostele v adventu a o Vánocích (a pro celý Jihomoravský kraj) najdete na webových stránkách  https://www.krestanskevanoce.cz/kostel/15/
 
9. V neděli 4. listopadu natáčela Česká televize při bohoslužbách v Betlémském kostele a zajímala se o stavbu naší nové fary. Pořad se bude vysílat v rámci Křesťanského magazínu v neděli 25. listopadu odpoledne. 
 
10. Svým členům si dovolujeme připomenout, že je vhodná chvíle k úhradě každoročního saláru, který slouží jako základní zdroj přijmu sboru na jeho činnost. Loni jsme díky vaší obětavosti shromáždili částku 800 tis Kč, letos je to zatím polovina této částky. Můžete tak učinit buď v kanceláři v hotovosti, nebo převodem na sborový účet číslo 13 41 63 53 59 / 0800. Do zprávy pro příjemce uveďte, prosím, své jméno.     
 
11. Středisko Diakonie Betlém v Kloboukách u Brna pořádá v sobotu 24. listopadu od 18 hodin v Sokolovně v Kloboukách u Brna společenský večer s dobročinnou aukcí. Pozvánka v příloze.
 
12. V příloze najdete pozvánku na instalaci nové kazatelky sboru ČCE ve Znojmě, která se koná 9. prosince ve 14 hodin v kapli sv. Václava, a pozvánku na lednový kurz s přednáškami a sportem v Jánských lázních 12-19 ledna. 
 
13. Ve středu 28. listopadu se bude v ČR poprvé konat Červená středa (Red Wednesday). Iniciativa připomíná osoby pronásledované po celém světě pro svou víru. Symbolem je rozsvícené červené světlo svíček nebo červeně nasvícené veřejné budovy. V Česku akci podporuje Ekumenická rada církví spolu s Českou biskupskou konferencí a Federací židovských obcí. Veřejně se můžete zapojit kdekoli. Třeba společnými ekumenickými modlitbami, čtením textů, rozsvícením červených světel (svíček, lampionů apod.), případně nasvícením kostelů nebo významných budov ve vaší obci červeným světlem. Fotografie z akce lze sdílet na www.facebook.com/cervenastreda s hashtagem #RedWednesday. 
 
14. Nabízíme nástěnný kalendář ČCE 2019 (za 60 Kč) a příručky Na každý den 2019 (120 Kč), Denní čtení na hesla Jednoty bratrské (80 Kč), Evangelický kalendář 2019 (125 Kč). Dále nabízíme knížku modliteb: Vždyť se mnou jsi ty… (za 130 Kč). Již nám došla také Hesla JB na rok 2019 za 40 Kč. 

RSS kanál

Syndikovat obsah