Zprávy ze sboru 45/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 45 (11.11. 2018 - 17.11.2018)
Zprávy ze sboru 45/2018

1. Neděle 11. listopadu je 24. po Trojici a v našem sboru bude Díkčinění s vysluhováním večeře Páně v obvyklou dobu v Betlémském i Červeném kostele. Kázat bude sestra farářka a v Rychmanově bratr Jiří Šimsa. Po bohoslužbách v Červeném kostele se sejdeme na faře, kde bude společné pohoštění z Vámi přinesených darů a možnost přispět příspěvkem na dobročinném jarmarku. Pokud od něj chcete přispět, přinášejte na faru do 9. 11. vlastní rukodělné výrobky, zavařeniny, úrodu apod., zkrátka to, co by Vám samotným udělalo radost. Donesené příspěvky opatřete jménem výrobce a lístkem "Doporučený příspěvek XY Kč". Přinést můžete také slané (nebo i sladké) občerstvení. Pokud byste chtěli pomoci s organizací a úklidem, budeme rádi, když se přihlásíte ve farní kanceláři nebo sestře Vtípilové. Výtěžek ze sbírky bude věnován na podporu chráněného bydlení Diakonie ČCE Ovečka pro lidi s duševním onemocněním.

2. V neděli 11. listopadu v 15 hodin, kdy se v celém světě připomíná Den Válečných veteránů, se v Červeném kostele bude konat Ekumenická vzpomínka na padlé ve světových válkách. Zazpívá při ní Dětský sbor Brno a promluví bratr senior, vojenští kaplani a zástupci Univerzity obrany v Brně.

3. Nabízíme deváté listopadové číslo časopisu Setkávání. Věříme, že v něm najdete řadu zajímavých článků o životě našich brněnských sborů.

4. V následujícím týdnu bude obvyklý sborový program. V pondělí 12. listopadu se koná pravidelná schůze staršovstva. Ve čtvrtek 15. listopadu v 17 hodin bude bratra farář na biblické hodině promítat další část obrázků z Izraele.

5. V pátek 2. listopadu byla stavebním úřadem zkolaudována stavba nové fary na Pellicově. Sestra farářka se již nastěhovala do nového podkrovního bytu, v 1. patře bydlí skupina studentů a v přízemí se nyní začnou zabydlovat skauti. Probíhají ještě dokončovací práce v okolí budovy, které skončí příští měsíc. Cena za dokončené dílo činí 12 milionů 760 tisíc Kč, z nichž 3 miliony činí bezúročná půjčka z JTD, kterou budeme nyní postupně splácet. Stav mimořádné sborové sbírky na terénní úpravy zahrady na Pellicově přesáhl hodnotu 150 tisíc Kč. Protože náklady jsou podstatně vyšší, sbírka dále pokračuje a děkujeme všem, kteří na ní přispěli a ještě přispějí.

6. V neděli 4. listopadu natáčela Česká televize při bohoslužbách v Betlémském kostele a zajímala se o stavbu naší nové fary.  Pořad se bude vysílat v rámci Křesťanského magazínu v neděli 25. listopadu odpoledne.

7. V příloze najdete pozvánky na uvedení nové knihy bratra Pavla Hoška (Je to náš příběh) v pátek 9. listopadu v 15:30 na Opletalové 6, na koncert Brněnského ekumenického sboru v neděli 11.11. ve sboru CČSH v Židenicích a na instalaci nové kazatelky Anny Peltanové ve Vanovicích v neděli 18.11. ve 14:30.

8. Středisko Diakonie Betlém v Kloboukách u Brna pořádá v sobotu 24. listopadu od 18 hodin v Sokolovně v Kloboukách u Brna společenský večer s dobročinnou aukcí. Pozvánka v příloze.

9. Odpoledne Křesťanské služby v našem sboru se bude konat poslední neděli církevního roku 25. listopadu 2018 ve 14 hodin v sále na Opletalově. Pobožností poslouží sestra farářka Jana Hofmanová, přednášet bude psycholožka Mgr. Andrea Múdra o vztazích v rodině. Po přednášce bude následovat diskuse a rozhovor při občerstvení, které nachystají členové KS. Pozvěte také své známé.

10. Nabízíme nástěnný kalendář ČCE 2019 (za 60 Kč) a příručky Na každý den 2019 (120 Kč), Denní čtení na hesla Jednoty bratrské (80 Kč), Evangelický kalendář 2019 (125 Kč). Dále nabízíme knížku modliteb: Vždyť se mnou jsi ty… (za 130 Kč).