Zprávy ze sboru 43/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 43 (28.10. 2018 - 3.11.2018)

Zprávy ze sboru 43/2018

1. Neděle 28. října je Dvaadvacátá neděle po Trojici. Při bohoslužbách v Betlémském a Červeném kostele bude kázat sestra farářka. Upozorňujeme na přechod k zimního času (+ 1 hodina).
  2. Právě vychází deváté listopadové číslo časopisu Setkávání. Věříme, že v něm najdete řadu zajímavých článků o životě našich brněnských sborů.
  3. Během týdne bude obvyklý sborový program (viz níže).
  4. Sbírka z ekumenických bohoslužeb 21. října na Botanické vynesla 7.827 Kč a byla věnována Hospicu sv. Alžběty v Brně. Všem dárcům děkujeme.
  5. úterý 30. listopadu v 19 hodin zazní v Červeném kostele Dvořákova 4. symfonie (Kde) Domov můj, op. 62, kterou přednese na dobové romantické nástroje orchestr Musica Florea. Diriguje Marek Štryncl.
  6. Příští neděli 4. listopadu nás při bohoslužbách v Betlémském kostele navštíví Česká televize, kterou zajímá průběh stavby nové fary. Při bohoslužbách v Červeném kostele bude pokřtěn malý Herbert Leopold Suchodol.
  7. V neděli 4. listopadu v 19:30 vás zveme na Hudební nešpory v Červeném kostele. Bude při nich učinkovat Musica da camera Brno, která přednese Duchovní kompozice Zdeňka Krále. Biblické zamyšlení bude mít Jiří Gruber a veškerý výtěžek bude věnován občanskému sdružení Naděje Brno.
  8. Dále vás srdečně zveme k bohoslužbám díkčinění s dobročinným jarmarkem, které se budou konat 11. listopadu 2018. Po bohoslužbách v Červeném kostele se sejdeme na faře, kde bude společný oběd z Vámi přinesených darů a možnost přispět příspěvkem na dobročinném jarmarku. POKUD CHCETE PŘISPĚT DO DOBROČINNÉHO JARMARKU, přinášejte na faru do 9. 11. vlastní rukodělné výrobky, zavařeniny, úrodu apod., zkrátka to, co by Vám samotným udělalo radost. Donesené příspěvky opatřete jménem výrobce a lístkem "Doporučený příspěvek XY Kč". Přinést můžete také slané (nebo i sladké) občerstvení pro společný oběd. Pokud byste chtěli pomoci s organizací a úklidem, budeme rádi, když se přihlásíte ve farní kanceláři nebo sestře Vtípilové. Výtěžek ze sbírky bude věnován na podporu chráněného bydlení Ovečka pro lidi s duševním onemocněním Diakonie ČCE.
  9. neděli 11 listopadu v 15 hodin, kdy se v celém světě připomíná Den Válečných veteránů, se v Červeném kostele připravuje Ekumenická vzpomínka na padlé ve světových válkách. Zazpívá při ní Dětský sbor Brno a promluví naši kazatelé a zástupci Univerzity obrany v Brně.
  10. Stav mimořádné sborové sbírky na terénní úpravy zahrady na Pellicově dosáhl hodnoty 145 tisíc Kč. Protože náklady jsou podstatně vyšší, sbírka dále pokračuje a děkujeme všem, kteří na ní přispěli a přispějí.
  11. V příloze najdete pozvánky na 25. výročí střediska Diakonie v Brně (3.11. ve 14 hodin v Blahoslavově domě a na instalaci nové kazatelky Anny Peltanové ve Vanovicích (18.11).
  12. Odpoledne Křesťanské služby - již tradičně se sejdeme poslední neděli církevního roku na akci, která nese název Odpoledne Křesťanské služby. Tentokrát to bude v neděli 25. listopadu 2018 ve 14 hodin v sále na Opletalově. Pobožností poslouží sestra farářka Jana Hofmanová, přednášet bude psycholožka Mgr. Andrea Múdra o vztazích v rodině. Po přednášce bude následovat diskuse a rozhovor při občerstvení, které nachystají členové KS. Pozvěte také své známé.
  13. Nabízíme nástěnný kalendář ČCE za 60 Kč.

Aktuální sborový program během týdne

Pondělí     18:30 – staršovstvo 12.11.

Úterý        16:30 – dětský klub Ovečky
                          16:30 – biblická hodina pro děti