Zprávy ze sboru 23/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 23 (10.6. 2018 - 16.6.2018)

Zprávy ze sboru 23/2018

1. Neděle 10. června je Druhá po Trojici. Bohoslužby budou v obou brněnských kostelech v obvyklou dobu. Bratr farář bude kázat na text z 1 Tes 5,14: Klademe vám na srdce, bratří, kárejte neukázněné, těšte malomyslné, ujímejte se slabých, se všemi mějte trpělivost.  Pokřtěny budou Noemi Zukalová a Emilie Potančok.
  2. Sbírka na Diakonii ČCE ze svatodušní neděle vynesla 7.995 Kč. Všem dárcům děkujeme.
  3. Vyšlo červnové číslo našeho sborového časopisu SETKÁVÁNÍ, kde najdete svatodušní úvodník Jany Hofmanové, zprávy ze sborových a seniorátních akcí, příběh Václava Korandy, další poutní zastavení tentokrát v Rajhradě a křesťanskou minulost města Litomyšl, kde se konal letošní synod.
  4. Následující týden bude obvyklý sborový program. V pondělí večer bude schůze staršovstva a v úterý v 18 hodin se sejdou účastníci letošního pobytu na Blažkově.
  5. sobotu 9. června od 8 hodin bude brigáda na přípravu malování interiéru kostela v Rychmanově. Ochotní spolupracovnicí se mohou přihlásit v kanceláři nebo bratru Lerchovi.
  6. Skončila sbírka darů Jeronymovy jednoty. V našem sboru bylo vybráno 34.572 Kč (loni 36.900 Kč). Všem dárcům děkujeme.
  7. Na mimořádnou sbírku na terénní úpravy zahrady na Pelicově jsme dosud vybrali 63.422 Kč
  8. Stále je možné se hlásit na sborový pobyt na Blažkově, kde má náš sbor vyhrazen týden od 4. do 11. srpna.