Zprávy ze sboru 17/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 17 (29.4. 2018 - 5.5.2018)

 Zprávy ze sboru 17/2018

 

 1. Neděle 29. dubna je Čtvrtá neděle po Velikonocích. Bohoslužby budou v obou brněnských kostelech v obvyklou dobu. Kázat bude bratr farář Jaroslav Vítek.
 2. V následujícím týdnu bude obvyklý sborový program s výjimkou úterý 1. května, kdy je státní svátek. V pondělí 30 dubna bude kancelář zavřená z důvodů dovolené.
 3.       Právě vychází květnové číslo SETKÁVÁNÍ
 4. Příští  neděli 6. května v 19:30 se opět konají Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž vystoupí soubor Choirchestra s programem Duchovní tvorba v „populárním hávu“. Biblickým zamyšlením poslouží sestra farářka Jana Hofmanová a veškerý výtěžek bude věnován Handicap klubu Brno. V příloze najdete program koncertu.
 5. Staršovstvo připravuje sborový výlet na neděli 27. května. Ráno by byl sraz pro ty, kteří používají MHD u ČK v 9:45, odjezd tramvají a autobusem do Mariánského údolí. Ti, kteří použijí auto, mohou přijet přímo k Mariánskému údolí tak, aby tam byli v 10:40. Odtud se půjde směr kaplička Mitrovských (u Horákovy myslivny) - cca 2,5 km do kopce. Tam bohoslužby pod širým nebem (cca v 11:45 - před kapličkou jsou lavičky. Poté oběd. Po obědě odchod po červené k Mokerské myslivně a odtud dolů do údolí Říčky. Podél ní pak přes Muchovu boudu a další atrakce zpět k MHD v Mariánském údolí. Odpolední trasa cca 12 km pohodlná, v podstatě z kopce nebo po rovině. Konec v cca v 18:00. V případě špatného počasí se ráno výlet zruší a lze se účastnit bohoslužeb v ČK. Kdo má zájem, přihlaste se v kanceláři.
 6. Náš sbor nabízí od září/října 2018 ubytování skupině mladých lidí z věřících rodin ve společném bytě v 1. patře nové farní budovy na Pellicově. Zájemci se mohou hlásit na adrese ccebrno1@atlas.cz.
 7. Od září/října se uvolní sklepní prostory na faře Opletalova, které byly upraveny na klubovny pro skautský oddíl. Pokud by někdo měl o využití těchto prostor zájem, ať se přihlásí v kanceláři. Jedná se o dvě místnosti 16m2 a 27m2 a vlastní sociální zařízení a kuchyňský kout.
 8. Během dubna a května probíhá tradiční sbírka darů Jeronymovy jednoty. Dosud bylo vybráno 14.600 Kč.
 9. Sborové shromáždění vyhlásilo mimořádnou sbírku na terénní úpravy zahrady. Tyto vedlejší náklady včetně opěrné zdi budou činit cca 250.000 Kč. Sbírka darů na tento účel bude probíhat do konce června.  Zatím se vybralo přes deset tisíc Kč a všem těmto dárcům děkujeme. 
 10. Stále je ještě možné se hlásit na letní sborový pobyt na Blažkově, kde má náš sbor vyhrazen týden od 4. do 11. srpna.
 11. V příloze také najdete pozvánku na letošní Husovický dvorek.

RSS kanál

Syndikovat obsah