Zprávy ze sboru 2/2018

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 2 (14. 1. 2018 - 20.1. 2018)

Zprávy ze sboru 2/2018

1. Neděle 14. ledna je Druhá neděle po Zjevení Páně a náš sbor se sejde k bohoslužbám v obvyklou dobu v Betlémském a Červeném kostele.
  2. Během následujícího týdne bude obvyklý sborový program v plném rozsahu. Zveme na setkání při modlitebním ztišení každé úterý v 19 hodin, nově zahájený kurz Beta pro všechny hledající ve středu v 18 hodin a biblickou hodinu ve čtvrtek v 17 hodin (kniha Kazatel). Vše na faře Opletalova 6.
  3. v neděli 7 ledna zemřel bratr Vladimír Švehla, Rozloučením s ním bude v pondělí 15. ledna v 10:30 v obřadní síni krematoria města Brna.
  4. Od středy 17. ledna do neděle 21. ledna bude mít sestra farářka Jana Hofmanová dovolenou.
  5. Nabízíme stále Evangelický kalendář (za 110 Kč) a Hesla Jednoty bratrské (40 Kč).
  6. Je možno uhradit předplatné časopisů na rok 2018. V ČK u br. Wolfa, v BK u br. Kolínka nebo ve farní kanceláři. Výše předplatného u časopisu Setkávání zůstává stejná – 150 Kč, sponzorské 200 Kč.
  7. pátek 26. ledna od 19:30 pořádá odbor mládeže Brněnského seniorátu ples nejen evangelíků napříč generacemi. Ples se uskuteční v sále Střediska volného času v Lužánkách. Není to pouze mládežnický ples, zván je  každý.  Můžete se těšit na kapelu Zelená pára, diakonické víno, soutěž o ceny, fotokoutek atd.  Cena vstupenek je 150,- v předprodeji a 200,- na místě. Vstupenky si můžete zakoupit 7., 14. a 21. ledna v Blahoslavově domě po bohoslužbách. Předprodej probíhá do 21. ledna.
  8. V sobotu 27. ledna od 9 hodin se v Blahoslavově domě koná III. ročník seniorátního sboropění, k němuž jsou zváni všichni, kteří rádi zpívají. Na akci je dobré se přihlásit, abyste dostali noty, z kterých se bude zpívat. Jako hosté přijali pozvání Miloslav Esterle a Daša Karasová. Všechny bližší informace včetně přihlášek naleznete na výše uvedených stránkách: https://sites.google.com/view/sboropeni/ Pokud víte o někom, kdo rád zpívá, budeme rádi, když jim pozvánku přepošlete. Viz příloha
  9. Upozorňujeme na nabídku kurzů psychosociální péče pro domácí pečující, tedy pro ty, kteří pečují o svého blízkého v jeho domácím prostředí. Kurz v rámci projektu „Pomáhat“ Ale jak?“ bude probíhat od ledna do června 2018 v Brně. Program bude rozdělen do 14 sobotních přednášek s cílem přinést domácím pečujícím nejrůznější poznatky v oblasti sociálních služeb, etiky, psychologie, zdravotnictví atd. Přednášet v něm budou přední odborníci na problematiku péče, etiky a sociální práce v ČR. Celý program je bezplatný, žádné poplatky, ani školné. Kapacita je omezena na 20 účastníků z JMK. Kurz je akreditován Ministerstvem práce a sociálních věcí v rozsahu 100 hodin pro pracovníky v sociálních službách. – viz příloha.