Zprávy ze sboru 46/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 46 (19. 11. 2017 - 25.11. 2017)

Zprávy ze sboru 46/2017

1. Neděle 19. listopadu je 23. po Trojici. Bohoslužby budou v obvyklou dobu v obou našich brněnských kostelech a odpoledne v Rychmanově. Kázat bude sestra farářka Olga Tydlitátová. Chrámová sbírka bude celocírkevní na sociální a charitativní pomoc. V minulých letech bylo z výnosu této sbírky Synodní radou zasláno 300 tis. Kč na pomoc Haiti a stejná částka obyvatelům Srí Lanky.
  2. následujícím týdnu odpadá náboženství pro školní děti a přípravka pro NŠ, protože sestra farářka čerpá do 26.11. studijní volno v rámci její činnosti v poradním odboru liturgickém. Všechna ostatní setkání se však konají.
  3. Následující neděle 26.11. bude poslední nedělí církevního roku. Dopoledne budou bohoslužby v obou našich kostelech v Brně a ve 14 hodin vás zveme do sálu Václava Pokorného na tradiční odpoledne křesťanské služby.  Naším hostem bude sestra farářka Saša Jacobea a nemocniční kaplan Jan Zachoval. Sestry prosíme o donesení pečiva.
  4. První adventní neděli 3. prosince se budou konat prosincové hudební nešpory, při nichž vystoupí Dětský pěvecký sbor se skladbou Petra Ebena: Adventní mše – Missa adventuset quadragesimae. Kázat bude Štěpán Hájek a výnos dobrovolného vstupného bude věnován chráněnému bydlení Ovečka brněnské Diakonie.
  5. Nabízíme vám listopadové číslo Setkávání,tradiční Evangelický kalendář, který je věnován 100. výročí církve, příručku NKD 2018 (obojí za 110 Kč), Hesla Jednoty Bratrské (40 Kč) a obrazový kalendář ČCE na rok 2018 za 50 Kč.
  6. Bienále pro Diakonii, jehož výnos podpoří pobočku střediska Diakonie ČCE v Letovicích, se koná v Blahoslavově domě ve dnech 23. -26.11. Program najdete na www.bienaleprodiakonii.cz
  7. Dobročinná aukce pro středisko Diakonie Betlém se koná v sobotu 18. listopadu od 18 hodin v Kloboukách u Brna.
  8. Děkujeme všem, kteří již uhradili svůj salární příspěvek, a prosíme, aby tak učinili i další členové našeho sboru.