Pavlova misijní cesta na Blažkov (sbor Brno I)

Blažkov 2017

V druhém srpnovém týdnu se na Blažkov sjelo asi padesát účastníků ze sboru Brno I. (a nejen z něj) ve věku od dvou do sedmdesáti let. Běh začínal v sobotu a v neděli poté jsme šli do kostela do Blažkova, kde se k nám přidal ještě další tábor. Bohoslužby měla sestra farářka Jana Hofmanová. Byly vlastně již začátkem celotýdenního programu o Pavlových misijních cestách. V průběhu bohoslužeb měli dobrovolníci možnost předvést, jak mohl Pavel cestovat do Damašku. Objevilo se plížení, běh, válení sudů…

V pondělí začal program pobožností (zpívání, modlitba, úvod do programu a jedna píseň z nového zpěvníku), po které jsme se rozdělili do tří skupin na předškoláky, školáky a dospělé. Nejmenší skupinku měla na starosti Iva Oukropcová s pomocnicí Barčou Kunderovou, pro školáky si program připravila mládež pod vedením Báry Popelářové a Jany Grombiříkové a dospělí zůstali se sestrou farářkou. Z programu pro školáky (kam jsem patřila) vzniklo dost hlášek, např.: „Víte, co ulehčí nám práci? Budeme si říkat pohřebáci!“ – při převozu „ukamenovaného Pavla z Lystry“ na kárce.

Ve středu jsme vyrazili na výlet. Nejdřív jsme dojeli auty do Jimramova a navštívili jsme výstavu Karafiátových Broučků. Po prvních deseti minutách chůze jsme objevili úžasné hřiště, kde jsme zůstali dalších dvacet minut. Poté byly naším cílem Prosíčky, odkud byl nádherný výhled. A hurá dolů a zase nahoru na zříceninu hradu Štarkov. Byla docela rozlehlá a dala se krásněprolézat. Sešli jsme dolů a pak přímo po silnici do Jimramova. Cestou jsme si osvěžili nohy v říčce. Bylo to bezva. Na večeři byla výborná pizza.

Ve čtvrtek večer jsme si opékali na ohni všechno možné (i nemožné). My děti z prostřední skupiny jsme v něm spálili „kouzelnické svitky“, čímž začala napínavá noční hra.

V pátek byla po večeři a klasickém večerníčku bohoslužba, a protože pršelo, tak byla v jídelně. V sobotu nám už nezbylo nic jiného, než se sbalit a připravit tábořiště pro další táborníky. Myslím, že se běh vydařil, a těším se na další.

Anča Oukropcová

A na co vzpomínají další účastníci?

Na Blažkově se mi líbil večerníček - Bob a Bobek. Hrály jsme ho s Aničkou Oukropcovou - já jsem hrála Bobka a Anička Boba. Pomáhala nám Bára Kunderová - Píďa. Vymýšlely jsme jednotlivé díly, ale někdy nebylo lehké nové téma vymyslet. Příprava byla náročná obzvlášť před prvním představením, protože jsme musely ještě vyrobit papírové uši, abychom byly správní králíci.

Když jsme hrály poprvé, neměly jsme ještě moc představu, jak to nachystáme, ale zvládly jsme to! Jednotlivé díly se jmenovaly Bob a Bobek na výletě, Ve škole, Sněhulák a U babičky.

Anežka Syptáková

Za chatkami na začátku hustého smrkového lesa stál první, nejníže postavený bunkr celý z větví a soušek s velkou zásobou šišek. Kousek nad ním byl další bunkr celý pokrytý mechem s dřevěnou kostrou. Nejvyšší bunkr měl stěny ze šáší, ale byl připevněný na stromy provazy. Hodně jsme je vylepšovali a hráli šiškovky.

Ben a Dan Oukropcovi

RSS kanál

Syndikovat obsah