Zprávy ze sboru 37/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 37 (17. 9. 2017 - 23.9. 2017)

 Zprávy ze sboru 37/2017

 

  1. Neděle 17. září je Čtrnáctá po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou v obou našich kostelech v Brně - v 8:30 v Betlémském a v 10:00 v Červeném, kde budou pokřtěni: Jáchym Šimoník,Thea Anna Goliášová a Eliška Čermáková. Kázat bude bratr farář o činné víře, usilovné lásce a vytrvalé naději ( 1 Tes 1,3).
  2. Odpoledne ve 14:15 budou bohoslužby ještě v Rychmanově.
  3. Během týdne se již konají všechna pravidelná setkání pro děti, mládež a dospělé – podrobnosti  najdete v přiloženém letáku. 
  4. Ve středu 4. října v 18 hodin začnou v našem sboru opět kurzy Alfa. Hledáme spolupracovníky, kteří by se mohli zapojit do jejich přípravy (hlaste se bratru Janu Oukropcovi nebo v kanceláři), a prosíme vás, abyste k těmto kurzům pozvali své známé, kteří by se chtěli seznámit se základy křesťanství.
  5. V příloze je plakát na říjnové nešpory (1. října Brno Gospel Choir) v Červeném kostele. Výtěžek půjde na hospic sv. Alžběty v Brně.
  6. Ve dnech 6. – 8. října očekává náš sbor návštěvu z partnerského sboru v Basileji. Kdo by se mohl zapojit do příprav a poskytnout nocleh, nechť se, prosíme, přihlásí bratru kurátorovi nebo sestře farářce. V sobotu 7. října pojedeme s našimi hosty společně na výlet do Kroměříže. Kdo by měl zájem se připojit, je srdečně zván. Přihlášky v kanceláři.
  7. V sobotu 14. října se můžete zúčastnit ekumenické pouti z Brna do Nosislavi. Podrobnosti jsou v přiložené pozvánce. Protože potřebujeme přibližně vědět, koílik nás půjde, dejte nám, prosíme, vědět, kdo o účasti uvažujete.
  8. Evangelická akademie Vyšší odborná škola sociálně právní nbabízí volná místa ke studiu pro letošní maturanty. Přihlášky během září. Více informací najdete na https://eabrno.cz
  9. Student 1. ročníku MU ze sboru v Lanškrouně hledá od poloviny září ubytování v Brně. Studentka dějin umění na MU, evangelička, hledá podnájem v Brně od října do prosince tohoto roku. Kontakty jsou k dispozici v kanceláři.

RSS kanál

Syndikovat obsah