Zprávy ze sboru 36/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 36 (10. 9. 2017 - 16.9. 2017)

 Zprávy ze sboru 36/2017

 

  1. Neděle 10. září je Třináctá po Trojici. Bohoslužby v našem sboru budou v obou našich kostelech v Brně - v 8:30 v Betlémském a v 10:00 v Červeném. Kázat bude sestra farářka.
  2. Celocírkevní sbírka z minulé neděle na fond křesťanské služby, který slouží jako sociální výpomoc zaměstnancům církve při řešení tíživých životních situací, vynesla 7.714 Kč. Všem dárcům děkujeme.
  3. V následujícím týdnu se v pondělí sejde staršovstvo, v úterý začíná náboženství pro děti, Ovečky a přípravka učitelů NŠ, ve středu se sejde kavárnička, organizátoři kurzů Alfa a mládež a v pátek večer Cantate Domino. Začátky setkání a další podrobnosti najdete v přiloženém letáku a rozpisu bohoslužeb na září.
  4. Ve čtvrtek v 17 hodin budou zahájeny biblické hodiny pro dospělé, jejich tématem bude letos kniha Kazatel. Jste k nim všichni srdečně zváni.
  5. V pondělí 18. září v 18:30 jsme zváni na prezentaci nové knihy Pavla Hoška: Evangelium podle Jaroslava Foglara, které se uskuteční v našich sborových prostorách na Opletalové 6.
  6. V příloze už je také plakát na říjnové nešpory (1. října Brno Gospel Choir) a Ekumenickou pouť v sobotu 15. října.
  7. Evangelická akademie Vyšší odborná škola sociálně právní nabízí stále volná místa ke studiu pro letošní maturanty. Přihlášky během září. Více informací najdete na https://eabrno.cz
  8. Ve dnech 6. – 8. října očekává náš sbor návštěvu z partnerského sboru v Basileji. Kdo by se mohl zapojit do příprav a poskytnout nocleh, nechť se, prosíme, přihlásí bratru kurátorovi nebo sestře farářce.
  9. Zájemce upozorňujeme na autobusový zájezd firmy Čebus: Po stopách Martina Luthera ve dnech 21.-24. září.
  10. Student 1. ročníku MU ze sboru v Lanškrouně hledá od poloviny září ubytování v Brně. Studentka dějin umění na MU, evangelička, hledá podnájem v Brně od října do prosince tohoto roku. Kontakty jsou k dispozici v kanceláři.

RSS kanál

Syndikovat obsah