Zprávy ze sboru 35/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 34 (3. 9. 2017 - 9.9. 2017)

 Zprávy ze sboru 35/2017

 

 1. Tato neděle 3. září je Dvanáctá po Trojici. Bohoslužby zaměřené pro děti při příležitosti zahájení školního roku a nedělní školy budou v 10 hodin v Červeném kostele. Kázáním o Zacheovi poslouží bratr farář, zpívat budeme ze zpěvníků Svítá a společně slavit večeři Páně. Sbírka bude celocírkevní na fond křesťanské služby, která slouží jako sociální výpomoc zaměstnancům církve při řešení tíživých životních situací.
 2. .Po prázdninové pauze budou bohoslužby také v kazatelské stanici v Rychmanově (14:15).
 3. V příloze najdete sborový leták, kde jsou oznámeny začátky našich obvyklých setkání, které pro vás připravujeme během týdne - pro děti, mládež a dospělé. Většina z nich začne až v druhém zářijovém týdnu.
 4. Pěvecký sbor Cantate Domino se začne scházet v pátek 8. září v 18:30. Staršovstvo se sejde v pondělí 11. září v 18:30 a organizátoři kurzů Alfa ve středu 13. září v 18 hodin. Klub otevřených dveří pro matky s dětmi se začne scházet ve čtvrtek 21. září dopoledne.
 5. Příští neděli 10. září budou bohoslužby opět v obou našich kostelech v Brně - v 8:30 v Betlémském a v 10:00 v Červeném. V tuto neděli jsme zváni na celocírkevní setkání k pětistému výročí reformace, které se koná ve sboru v Ratiboři. Podrobný program najdete v příloze.
 6. V sobotu 2. září má svatbu sestra Jana Henčlová, která byla v našem sboru nedávno pokřtěna, a jejím manželem se stane pan Jiří Baudyš. Svatba bude uzavřena pod širým nebem v Blučině.
 7. Student 1. ročníku Masarykovy university ze sboru v Lanškrouně hledá od poloviny září ubytování v Brně. Kontakt je k dispozici v kanceláři.
 8. Evangelická akademie Vyšší odborná škola sociálně právní nabízí stále volná místa ke studiu pro letošní maturanty. Přihlášky během září. Více informací najdete na https://eabrno.cz
 9. Ve dnech 6. – 8. října očekává náš sbor návštěvu z partnerského sboru v Basileji. Kdo by se mohl zapojit do příprav a poskytnout nocleh, nechť se, prosíme, přihlásí bratru kurátorovi nebo sestře farářce.
 10. Do sborové knihovny byla zařazena publikace Cesta církve VIII, která mapuje život evangelické církve v dobách totality, a je možné si ji vypůjčit nebo objednat.
 11. Zájemce upozorňujeme na autobusový zájezd firmy Čebus: Po stopách Martina Luthera ve dnech 21.-24. září.
 12. Hledáme brigádníka, který by za odměnu mohl jednou týdně uklidit farní kanceláře. Informace v kanceláři.

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah