Zprávy ze sboru 34/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 34 (27. 8. 2017 - 2.9. 2017)

Zprávy ze sboru 34/2017

1. Neděle 27. srpna je Jedenáctá po Trojici. Bohoslužby budou tak jako celé prázdniny v 9 hodin v Červeném kostele. Kázat bude bratr farář Jaroslav Vítek.
  2. Během týdne se v úterý sejde redakční rada Setkávání a ve středu odpoledne kavárnička pro dříve narozené.
  3. Následující neděli 3. září budou bohoslužby opět v 10 hodin v Červeném kostele zaměřené pro děti při příležitosti zahájení školního roku a nedělní školy. Kázáním o Zacheovi poslouží bratr farář, zpívat budeme ze zpěvníků Svítá a společně budeme slavit večeři Páně.
  4. Po prázdninové pauze budou 3. září bohoslužby také v kazatelské stanici v Rychmanově (14:15).
  5. V příloze najdete sborový leták, kde jsou oznámeny začátky našich obvyklých setkání, které pro vás připravujeme během týdne - pro děti, mládež a dospělé. Většina z nich začne až v druhém zářijovém týdnu.
  6. V neděli 10. září jsme zváni na celocírkevní setkání k pětistému výročí reformace, které se koná ve sboru v Ratiboři. Podrobný program najdete v příloze.
  7. Staršovstvo se sejde v pondělí 11. září v 18:30 a organizátoři kurzů Alfa ve středu 13. září v 18 hodin.
  8. Bohoslužby v Betlémském kostele začnou opět od neděle 10. září od 8:30. V areálu na Pellicově pokračuje výstavba nové fary, v tuto dobu jsou již hotové nové základy budovy (viz foto v příloze).
  9. Bratrské jednoty baptistů nám přišlo pozvání a koncert Rodriga Rodrigeuze – Hudba se srdcem pro Boha, který se koná v neděli 27. srpna v 18:30 v Brně na Smetanové 20.
  10. Ve dnech 6. – 8. října očekává náš sbor návštěvu z partnerského sboru v Basileji. Kdo by se mohl zapojit do příprav a poskytnout nocleh, nechť se, prosíme, přihlásí bratru kurátorovi nebo sestře farářce.