Zprávy ze sboru 24/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 24 (25. 6. 2017 - 1.7. 2017)

 Zprávy ze sboru 24/2017

 

 1. Zveme Vás ke společnému slavení 2. neděle po sv. Trojici. Bohoslužby 25. června v Červeném kostele (od 10 hod.) budou tentokrát zvlášť přizpůsobeny i dětem, abychom společně s nimi poděkovali za končící školní rok a přivítali prázdniny. Bohoslužby budou také v Betlémském kostele od 8:30 hod. Na obou místech budeme společně slavit Večeři Páně. Sbírka při bohoslužbách bude věnována na Fond solidarity sborů, tj. na podporu sborů, které potřebují příspěvek, aby mohly mít obsazené farářské místo.
 2. Od počátku července se nebudou konat bohoslužby v Betlémském kostele a budeme se všichni společně scházet k bohoslužbám v Červeném kostele od 9 hod. Bohoslužby v Betlémském kostele by se měly začít slavit znovu v září.
 3. Z pravidelných setkání v týdnu bude ve středu kavárnička od 15 hod., ostatní generační setkávání budou pokračovat znovu až po prázdninách.
 4. Klub otevřených dveří (maminky s nejmenšími dětmi) se sejdou podle domluvy prostřednictvím elektronické pošty. Pokud byste někdo rád dostával pozvánky na tato setkání, můžete o to požádat ve farní kanceláři nebo přímo u Kristiny Hellerové, která nyní setkání svolává.
 5. Bratr farář Jiří Gruber je prozatím stále v pracovní neschopnosti. 
 6. Začaly stavební práce na rekonstrukci fary na Pellicově ulici. Parkování v areálu kostela je možné pouze v neděli při bohoslužbách, v pracovní dny musí být areál k dispozici pro stavební firmu.  
 7. Diakonie ČCE – Středisko celostátních programů a služeb v rámci projektu DOMA nás zve na Zahradní párty s grilováním 28. Června 2017 od 17 hod. ve FS Brno II. Při této příležitosti bude příležitost potkat se s lidmi, kteří do ČR přišli, aby tu nalezli nový domov. Pozvánku přikládáme.   
 8. V neděli bude k zakoupení nové číslo časopisu Setkávání.
 9. Náš sbor jako každý rok pořádá týdenní pobyt na Blažkově. Letos bude ve dnech 5. - 12. srpna. Stále ještě jsou volná místa, pokud účast zvažujete, přihlaste se, prosíme, co nejdříve.
 10. Na farní kancelář se obrátilo několik tazatelů, kteří shání ubytování pro své děti, které půjdou na podzim studovat do Brna. Kurátor evangelického sboru z Vysočiny hledá ubytování pro dvě studentky. Pro svou dceru hledá ubytování také jeden z našich bratrů farářů. Pokud byste o možnosti ubytování věděli, můžete dát vědět ve farní kanceláři.
 11. Stále ještě je možné přihlásit se na některý z letních pobytů pořádaných naší církví
  na https://prihlasky.srcce.cz/leto-2017

 

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah