Zprávy ze sboru 22/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 22 (4. 6. 2017 - 10. 6. 2017)

 Zprávy ze sboru 22/2017

 

 1. Zveme Vás ke společnému slavení neděle Seslání Ducha svatého, bohoslužby 4. června budou v Betlémském kostele (8:30), v Červeném kostele (10:00) i v Rychmanově (14:15) a na všech místech budeme společně slavit Večeři Páně. Při bohoslužbách bude vykonána celocírkevní sbírka na Diakonii (info v příloze).
 2. V neděli 4. června od 19:30 hod. se budou v Červeném kostele konat také hudební nešpory, při nichž vystoupí varhaník Martin Jakubíček a kázat bude Štěpán Hájek. Výtěžek ze vstupného bude věnován Diakonii ČCE v Myslibořicích. (plakát v příloze)
 3. Bohoslužby budou také v pondělí 5. června v Blahoslavově domě od 18 hod. (!pozor nikoli v 19 hod. jak je uvedeno v Setkávání!). Předsedat bohoslužbě bude Jan Zámečník.
 4. V úterý 6. června se naposledy ve školním roce sejdou školní a předškolní děti. Společná schůzka se bude konat jako obvykle v 16:30 ale tentokrát výjimečně v Blahoslavově domě na zahradě. Večer od 19 hod. se sejdou učitelé NŠ.
 5. Ve středu 7. června se od 15 hod. sejde Kavárnička dříve narozených. Hostem Kavárničky bude od 16 hod. pan Magomed Ashev, který bude vyprávět o tom, jak se žije v Čečensku a Ingušsku. Setkání se zúčastní také Alena Fendrychová, která se v Diakonii ČCE dlouhodobě věnuje práci s migranty. Večer od 18 hod. bude schůzka mládeže.
 6. Ve čtvrtek 8. června od 9:30 hod. jsme zváni do Blahoslavova domu na šicí dílnu v rámci setkání maminek společně s cizinci, kteří v ČR hledají svůj nový domov (info v příloze). Čtvrteční biblická hodina pro dospělé se v červnu a o prázdninách scházet nebude.
 7. pátek 9. června se bude konat Noc kostelů. Program Noci kostelů v brněnských sborech ČCE naleznete v aktuálním časopise Setkávání. Společné ekumenické zahájení Noci kostelů proběhne v 17:30 hod. v prostorách Bratrské Jednoty Baptistů, Smetanova ul. 
 8. Bratr farář Jiří Gruber je po lékařském zákroku již v domácím ošetřování a prozatím zůstává v pracovní neschopnosti alespoň do konce června. Pamatujme na něj ve svých modlitbách. Po dobu jeho pracovní neschopnosti jej zastupuje sestra farářka.
 9. Vyšlo šesté číslo časopisu Setkávání. Naleznete v něm mimo jiné program Noci kostelů v brněnských sborech ČCE a další zajímavosti a zprávy ze života brněnských sborů.  
 10. Sbírka darů na Jeronýmovu jednotu v našem sboru vynesla:  
 11. Náš sbor jako každý rok pořádá týdenní pobyt na Blažkově. Letos to bude ve dnech 5. - 12. srpna. Přihlaste se, prosíme, co nejdříve.

 

 

RSS kanál

Syndikovat obsah