Zprávy ze sboru 21/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 21 (28. 5. 2017 - 3. 6. 2017)

Zprávy ze sboru 21/2017

1. Zveme Vás ke společnému slavení 7. neděle velikonoční, která se nazývá Exaudi. Bohoslužby budou v Betlémském kostele od 8:30 hod. a v Červeném kostele od 10 hod. Vedením bohoslužeb poslouží bratr Martin Grombiřík. V Červeném kostele bude pokřtěn Šimon Heller.
  2. V neděli 4. června bude svátek Seslání Ducha svatého, bohoslužby budou v Betlémském kostele, v Červeném kostele i v Rychmanově a na všech místech budeme společně slavit Večeři Páně.
  3. Během týdne bude obvyklý sborový program pro děti, mládež a dospělé. Rozpis programu naleznete na nástěnkách, v časopise Setkávání a na internetových stránkách sboru.
  4. Ve čtvrtek 1. června od 9:30 hod. se na faře sejde Klub otevřených dveří – jedná se o setkání rodičů a prarodičů s nejmenšími dětmi.
  5. Ve čtvrtek 1. června od 17:17 hod. zveme k besedě s bratrem Davidem Vávrou, architektem a umělcem, který nám představí svá díla a popovídá o svých cestách. (plakát v příloze)
  6. V neděli 4. června od 19:30 hod. se budou v Červeném kostele konat hudební nešpory, při nichž vystoupí varhaník Martin Jakubíček a kázat bude Štěpán Hájek. Výtěžek ze vstupného bude věnován diakonii v Myslibořicích. (plakát v příloze)
  7. Vyšlo šesté číslo časopisu Setkávání. Naleznete v něm mimo jiné program Noci kostelů v brněnských sborech ČCE, a další zajímavosti a zprávy ze života brněnský sborů.
  8. Probíhá sbírka darů na Jeronymovu jednotu. Ke sbírce je možné se připojit do konce května – v kostele po bohoslužbách nebo v kanceláři sboru.
  9. Náš sbor jako každý rok pořádá týdenní pobyt na Blažkově. Letos to bude ve dnech 5. - 12. srpna. Přihlaste se, prosíme, co nejdříve.
  10. V neděli 28. května se koná v Nosislavi seniorátní neděle věnovaná letošnímu výročí reformace. Podrobný program, na němž se podílí většina poradních odborů seniorátu, je v příloze.
  11. V rámci Kavárničky 7. června od 16h bude pan Magomed Ashev vyprávět o tom, jak se žije v Čečensku a Ingušsku. Setkání se zúčastní také Alena Fendrychová, která se v Diakonii ČCE dlouhodobě věnuje práci s migranty.
  12. V uplynulém týdnu zasedal synod ČCE. V příloze naleznete slovo našeho synodu k volbám.