Zprávy ze sboru 18/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 18 (7. 5. 2017 - 13. 5. 2017)

 Zprávy ze sboru 18/2017

 

 1. Neděle 7. května se nazývá Jubilate. Bohoslužby budou v obvyklou dobu v Betlémském a Červeném kostele. Kázat bude bratr farář Jaroslav Vítek.
 2. V neděli večer v 19:30 se konají Hudební nešpory v Červeném kostele, při nichž bude zpívat pěvecký sbor Vox Iuvenalis a výtěžek koncertu bude věnován Handicap klubu Brno. V příloze je uveden program koncertu. Prosíme, pozvěte své přátele a známé.
 3. V Červeném kostele je nyní instalována výstava věnovaná dřevěným kostelům na Slovensku, kterou nám na Brněnskou muzejní noc zapůjčil Památkový ústav v Bratislavě. Výstava zde bude pouze do konce května, protože z Brna se stěhuje na slovenský zastupitelský úřad na Kypr. Ze souboru asi 60 zachovaných dřevěných kostelů na Slovensku nás zajímá zejména pět artikulárních kostelů z 18. století, v nichž se směli shromažďovat evangelíci v Uhrách před vydáním Tolerančního patentu.
 4. Během týden bude obvyklý sborový program pro děti, mládež a dospělé.
 5. Náš sbor jako každý rok pořádá týdenní pobyt na Blažkově. Letos to bude ve dnech 5.-12. srpna. Zatím je přihlášeno poměrně málo lidí. Kdo tedy zvažujete a plánujete svou účast, přihlaste se, prosíme, co nejdříve.
 6. Nabízíme květnové číslo časopisu Setkávání, na jehož titulní straně je obraz stromu ve větru a uvnitř najdete řadu dalších zajímavých článků ze života našich sborů i k aktuálním otázkám dneška.
 7. Sestra farářka má od 3. do 9. května dovolenou.
 8. Výběrové řízení na ředitele/ředitelku Evangelické akademie v Brně najdete v příloze.
 9. V našem středisku na Blažkově se koná od 5. do 8. května brigáda, při které se bude kopat kanalizace, hrabat listí a uklízet chatky po zimě. Je možno přijet i na jeden den. Hlaste se u Petra Sochy: petrsocha@email.cz
 10. V příloze posíláme pozvánky na dvě seniorátní akce: ve sboru ve Veselí bude 14. května v 15 hodin ordinace dvou výpomocných kazatelů a v neděli 28. května se v Nosislavi koná seniorátní neděle věnovaná letošnímu výročí reformace.
 11. Ve čtvrtek 1. června v 17 hodin připravuje náš sbor besedu s bratrem architektem Davidem Vávrou, který nám představí své fotografie.
 12. Upozorňujeme členy našeho sboru, že se v příštích dnech objeví před Červeným kostelem tzv. „růžový tank“ od Davida Černého. Stane se tak v rámci výstavy KMENY 90, kterou připravila Moravská galerie a která bude slavnostně zahájena 13. května odpoledne formou STREET PARTY na Husově ulici. Tento záměr s námi Moravská galerie projednala a požádala nás o vyjádření. Staršovstvo jí sdělilo své výhrady, ale vzhledem k tomu, že tank nebude umístěn na našem pozemku, nechtěli jsme se vůči tomuto záměru vymezovat, ani jsme nebyli žádáni o souhlas s touto instalací.

RSS kanál

Syndikovat obsah