Zprávy ze sboru 11/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 11 (19. 3. 2017 - 25. 3. 2017)

Zprávy ze sboru 11/2017

 

1.      Neděle 19. března je Třetí neděle postní. Bohoslužby budou v obvyklou dobu v Betlémském a Červeném kostele. Bratr farář bude kázat na text: Blahoslavení milosrdní, nebo oni dojdou milosrdenství. Mt 5,7.

2.      Chrámová sbírka bude z rozhodnutí staršovstva věnována na pomoc dětem a dospělým v uprchlických táborech v Barmě. Tuto postní sbírku organizuje naše Diakonie ve spolupráci se svazem luterských církví a je určena na vzdělávání a podporu zemědělství. Pokud sbírka dosáhne očekávané výše 560 tis. Kč, bude z ní možné opravit 5 škol a pořídit školní a hygienické potřeby pro tisíc dětí a výukové materiály pro 75 učitelů. Ke sbírce bude možné se připojit individuálními dary do 10. dubna.

3.      V neděli 19.3. ve 14:15 se bude v kazatelské stanici Újezd u Brna - Rychmanov konat volební shromáždění, při němž bude provedena opakovaná volba prvního faráře a poloviny staršovstva. Volební shromáždění začíná ve 14:15 a pokud se v tu dobu nesejde nadpoloviční většina členů kazatelské stanice, bude provedena volba po půl hodině za každého počtu zúčastněných.

4.      V příloze najdete opravenou výroční zprávu včetně výsledků hospodaření roku 2016 a rozpočtu na rok 2017, kterou staršovstvo předkládá sborovému shromáždění, a kandidátku voleb do staršovstva. V obou kostelech a ve farní kanceláři jsou seznamy hlasovných členů, kde si můžete zkontrolovat, zda jste evidováni jako členové sboru, a případně zjednat nápravu.

5.      V neděli 26. března v 10 hodin se bude konat v sále Václava Pokorného výroční sborové shromáždění, jehož součástí bude volba poloviny staršovstva našeho sboru a opakovaná volbabratra Jiřího Grubera za prvního faráře našeho sboru na období 2018-2021. Pokud se v 10 hodin nesejde potřebná nadpoloviční většina hlasovných členů, bude volba provedena po půlhodině za každého počtu přítomných. Kdo se nemůže tohoto volebního shromáždění zúčastnit, může požádat o volbu na dálku a provést ji v kanceláři ( nejpozději do pátku 24.3. 2017).

6.      následujícím týdnu bude obvyklý sborový program. Sestra farářka má dovolenou od 16. do 21. března, úterní náboženství pro děti bude spojeno s Ovečkami.

7.      Na neděli 2. dubna v 19:30 připravuje náš sbor v rámci Hudebních nešpor v Červeném kostelevystoupení hudební skupiny OBOROH. Na programu budou pašijové písně a žalmy. Biblické zamyšlení bude mít Jiří Gruber a výnos dobrovolného vstupného bude věnován středisku Diakonie Betlém v Kloboukách u BrnaPlakát je v příloze a prosíme vás o jeho rozšíření.

8.      V neděli 2. dubna v 15 hodin jsme také zváni na Ekumenickou bohoslužbu k 500. výročí reformace, kterou pořádá církevní sbor ECAV v Brně za účasti superintendenta Mariána Čopa a představitelů místních církví. Bohoslužba se koná v kostele CČSH, Svatopluka Čecha 35a.

9.      Nabízíme za sníženou cenu 50 Kč Evangelické kalendáře a příručku Na každý den.

10.    V příloze je slovo Synodní rady k postnímu období. 

PřílohaVelikost
plakat OBOROH.pdf1.03 MB
2017-02-Slovo-pro-postni-obdob.pdf236.93 KB

RSS kanál

Syndikovat obsah