Sněžný Heřmanov

Sněžný Heřmanov 2017

10. 2. 2017 18:35 GMT+1. Osada v srdci přírody (a sněhu). Dvě auta vjíždějí na parkoviště u místní katolické fary. Z nich opatrně, tak, aby neuklouzli na všudypřítomném ledu, vystupují mládežníci v čele s Janou Hofmanovou. Všichni jsou nejen zmrzlí, ale hlavně natěšení na následující víkend.

Pátek večer si povídali s bratrem farářem Jiřím Gruberem o různých profesích, které by si možná normálně nevybrali. Jaké jsou příjemné a nepříjemné stránky těchto profesí? Co by měl křesťan dělat jinak?

V sobotu se hned po snídani z kuchyně Kristýnky a Standy Helerových, kteří s sebou letos vzali i malého Šimonka, ujala slova sestra farářka Jana Hofmanová se zamyšlením nad příběhem o sobotě, Ježíšovi a ženě už osmnáct let sehnuté. Jaké to je být sehnutý? A co to vlastně znamená? Co by se stalo, kdyby Ježíš dbal pravidel a ženu neuzdravil?

Tolik mozkové aktivity ovšem nemůže být vydáno bez následků, a tak byl odpolední klid naplněn obzvláště duševní regenerací. K lítosti všech mladších skončil velmi brzy a vyrazilo se na výpravu na Svatou horu, kam se v pubertě Zdislava z Lemberka vydala poustevničit.

Do tuhého ovšem šlo až mládežníky začali po procházce honit zombíci. Naštěstí jen na herním plánu.

Sněžný Heřmanov 2017

Večer, po výborné večeři se promítal švédský film Tak jako v nebi o hudebním skladateli, který, ač z počátku nerad, v jedné zapadlé vesničce vede místní kostelní sbor.

Ráno byli všichni zastiženi nepřipraveni, neb se vstávalo brzy, aby se stihl kostel. Co se v něm vlastně dělo a proč tam chodíme, rozebrala před obědem sestra farářka

Po obědě se bohužel muselo uklidit, do čehož se všichni vrhli s přiměřeným nadšením, a pak už jen jet domů se spoustou úžasných vzpomínek na partie šachů s příběhem, kytarovky od čtvercového stolu a spoustu skvělých lidí okolo. Zbývá jen těšit se na příští pobyt a doufat, že ta doba rychle uteče.

Jana Grombiříková