Zprávy ze sboru 6/2017

Předkládáme Vám aktuální zprávy z našeho sboru č. 6 (12. 2. 2017 - 18. 2. 2017)
Zprávy ze sboru 6/2017

1.      Neděle 12. února se nazývá Devítník, protože nás od Velikonoc dělí právě devět týdnů. V našem sboru budou bohoslužby  v obou brněnských kostelech. Naším kazatelem bude bratr farář Jaroslav Vítek.
2.      Oba naši kazatelé budou o tomto víkendu na výjezdu  s naší mládeží, tentokrát na katolické faře v Heřmanově u Křižanova.
3.      Děkujeme všem, kteří se minulý týden jakýmkoli způsobem podíleli na přípravě sborové neděle, které se zúčastnilo asi 70 bratří a sester.
4.      V následujícím týdnu bude obvyklý sborový program. V pondělí se večer koná schůze staršovstva a ve čtvrtek dopoledne bude klub otevřených dveří pro matky a babičky s malými dětmi.
5.      Ve čtvrtek 16.2. v 17 hodin v rámci biblické hodiny představí sestra farářka nové liturgické texty, které naše církev používá při vysluhování večeře Páně. Všichni jste zváni k rozhovoru nad tímto tématem.
6.      Poslední neděli v březnu se bude konat volba poloviny staršovstva našeho sboru. Vyzýváme proto naše členy, aby navrhli vhodné sestry a bratry a sdělili své návrhy kazatelům nebo členům staršovstva.
7.      Nabízíme vám nové únorové číslo sborového časopisu SETKÁVÁNÍ, kde najdete zprávy ze života čtyř našich brněnských sborů.
8.      V kanceláři sboru si můžete vyzvednout potvrzení o výši svých darů, které můžete uplatnit při svém daňovém přiznání.
9.      Nabízíme Evangelické kalendáře a příručku Na každý den na rok 2017. Každá stojí 90 Kč. Nabízíme také Hesla Jednoty bratrské na rok 2017 za 40 Kč. Je možné uhradit také předplatné na Setkávání a další časopisy na rok 2017. Cena předplatného zůstává nezměněna.